SON DAKİKA
Hava Durumu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 176 Milyon TL’lik Kaynak Aktarıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ramazan ayı öncesinde yapılan kaynak aktarımlarına dikkat çekti. Yaptığı açıklamalarda Ramazan ayından önce ihtiyaç sahipleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 176 milyon TL’lik kaynak aktarıldığını bildirdi. Aktarılan bu kaynaklar ile sistemde ismi olan ihtiyaç sahiplerine gereken yardımlar yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2020 16:14
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 176 Milyon TL’lik Kaynak Aktarıldı

Ramazan ayı öncesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahipleri için kaynak aktarımı yapıldığını dile getirdi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına toplamda 176 milyon TL’lik kaynak aktarıldığını belirten Bakan Selçuk, bu kaynak ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olunduğunun altını çizdi.İHTİYAÇ SAHİBİ KİMSE KALMAYACAK


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapılan kaynak aktarımlarına ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu. Yapılan yazılı açıklamada Ramazan ayı öncesinde temel gıda gereksinimlerini karşılayamayan ihtiyaç sahipleri ile şehir yakını ve gazilere dağıtılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına toplamda 176 milyon TL’lik kaynak aktarıldığını belirtildi. Konuya ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şu ifadeleri kullandı:“Aktarılan paranın, ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları titiz bir çalışma yürütüyor. İnanıyorum ki ihtiyaç sahibi hiç kimse kalmadan bu süreci tamamlayacağız.”BU YARDIMDAN KİMLER YARARLANABİLİYOR?


Kimlerin bu yardımdan faydalanabileceği konusuna da değinen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli biri olmakla birlikte hane içindeki kişi başına düşen geliri, asgari ücret net tutarının 3’te birinden az olan haneler faydalanabiliyor” ifadelerini kullandı.Tüm bunlara ek olarak Bakan Selçuk, yaşanan Koronavirüs salgını sebebiyle dönemsel olarak maddi sıkıntı yaşayan vatandaşların da bu yardımlardan faydalanabileceğini belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.