SON DAKİKA
Hava Durumu

Son Dakika: Fitch Ardından Moddy’s Türkiye Ekonomisi Büyüme Beklentilerini Yukarı Yönde Revize Etti!

Geçtiğimiz günlerde Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Fitch Ratings, Türkiye ekonomisi büyüme beklentilerini yükseltmiş ve 1 Kasım tarihinde kredi not görünümünü durağan olarak revize etmişti. Fitch ardından Moody’s de Türkiye ekonomisinde büyüme beklentilerini yukarı yönlü revize etti! Moodys Türk ekonomisini nasıl görüyor? Moddys’e göre Türk ekonomisinde büyüme kaç olacak? 2020 ve 2021 yılında Türk ekonomisi için büyüme beklentileri ne? Moddy’s Ratings Türk ekonomisi değerlendirmelerinin ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2019 13:20
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Son Dakika: Fitch Ardından Moddy’s Türkiye Ekonomisi Büyüme Beklentilerini Yukarı Yönde Revize Etti!

1 Kasım tarihinde Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Rating, Türkiye’nin “negatif” olan kredi not görünümünü “pozitif” olarak değiştirmiş ve büyüme beklentilerini yukarı yönlü revize etmişti. Türk ekonomisi için benzer bir değerlendirme Moddy’s tarafından yapıldı! Moody’s Fitch gibi politika risklerinin azaldığını ve enflasyondaki düşüşün dengelenmeyi desteklediğini gerekçe göstererek Türkiye’nin 2020 ve 2021 yılları büyüme tahminlerini yükseltti!MOODY'S TÜRK EKONOMİSİNDE BU YIL %0,2 BÜYÜME BEKLİYOR!

Moddys’s Türkiye ekonomisinde büyüme beklentilerini yukarı yönlü revize ettiğini açıklayarak Fitch ile benzer değerlendirmelerde bulundu. Moddy’s Türk ekonomisi için azalan riskleri gerekçe göstererek bu yıl Türk ekonomisinin %0,2 büyüyeceğini söyledi!2020 ve 2021 YILLARINDA TÜRK EKONOMİSİ %3 BÜYÜYECEK!

Açıklamasında gelecek yıllara da değinen Moody’s, Türk ekonomisinin 2020 ve 2021 yıllarında %3 büyümesini beklediğini açıkladı.“ABD YAPTIRIMLARI GÖRÜNÜMÜ BOZABİLİR”

Fitch ile benzer risklere de değinen Moody’s, Türk ekonomisini bekleyen en büyük riskin ABD yaptırımları olduğunu belirtti! ABD’den gelecek yaptırım tehdidinin büyümesi ve S400 konusunda alınan kararların uygulanması halinde Mooddy’s, Türk ekonomisindeki görünümün bozulacağı değerlendirmesinde bulundu.MOODY'S HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞININ BÜYÜME BEKLENTİLERİNİ ÇOK YÜKSEK BULUYOR!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan “Yeni Ekonomi Programı” hedefleri arasında yer alan “gelecek 3 yıl için %5 büyüme” hedefini Moody’s çok yüksek buldu! Ekonomide sadece büyümeye odaklanılmasını riskli bulan Moody’s, bu yönde atılacak adımların ekonominin aşırı ısınarak enflasyonu yükselmesini tetikleyebileceğini belirtti.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.