SON DAKİKA
Hava Durumu

Sigortalı kadın çalışanlar için 25 bin TL toplu destek verilecek! Başvuru şartları açıklandı, tek dilekçeyle ödeme hesabınızda!

Milyonlarca SGK’lı kadın çalışanı yakından ilgilendiren bir haber duyuruldu ve kadınlara 25 bin TL değerinde kümülatif ödeme yapılacağı açıklandı. Üstelik bu ödemeden sadece bir dilekçeyle yararlanabilecek. İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2023 14:03
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2023 14:03
https://gazetebanka.com/
Sigortalı kadın çalışanlar için 25 bin TL toplu destek verilecek! Başvuru şartları açıklandı, tek dilekçeyle ödeme hesabınızda!

Çalışan ve dar gelirli vatandaşlar için devletin sağladığı destekler tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan yeni bir düzenleme kapsamında, milyonlarca vatandaş 25 bin TL geri ödemesiz kümülatif destek alabilme hakkına sahip olacak. Başvurular, Sosyal Güvenlik Kurumu’na dilekçe yoluyla yapılacak ve ödemeler hesaplara yatırılmaya başlanacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu, milyonlarca SGK’lı vatandaşı yakından ilgilendiren bir karara imza attı ve 25 bin TL destek ödemesi yapılacağını açıkladı. SGK’nın kümülatif ödemesinden faydalanmak için bazı şartlar aranırken, bu şartların en önemlisi dilekçe ile başvuru yapmak oldu. Başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar 25 bin TL değerinde geri ödemesiz destek almaya hak kazanabilecek.

SGK 25 BİN TL ÖDEME YAPACAK

SGK, çalışan vatandaşlar için 25 bin TL değerinde geri ödemesiz destek ödemesi yapılacağını açıkladı. Kümülatif ödemeler, asgari ücrete gelen zamla beraber yükseltildi ve tutar 25 bin TL’ye ulaştı. SGK’nın destek ödemesinden faydalanmak için tek bir dilekçeyle başvuru yapmak yeterli olacak. Destek ödemesinin şartları açıklandı.

SGK, kümülatif ödemesini yalnızca yakın zamanda doğum yapan ve çalışan kadınlar için vermektedir. Ödemeden faydalanmak için doğum yapan kadınların dilekçe ile SGK’ya müracaat etmesi gerekiyor.

SGK, DOĞUM YAPAN KADINLARA KARŞILIKSIZ DESTEK VERECEK

SGK’nın yaptığı ödemelerden biri de doğum yardımı ödemesidir. Bu ödemeden, yakın zamanda doğum yapan kadınlar faydalanabilir. Doğum yaptığı için izne ayrılan kadınların 112 günlük ödemesi devlet tarafından karşılanır. Doğum parası, doğum yapılmadan 8 hafta öncesini ve doğum yaptıktan 8 hafta sonrasını kapsar.

SGK, doğum için toplam 16 haftalık ödemeyi nakit olarak veriyor. Bunun yanı sıra, SGK, kadınlar için 6 ay ücretsiz izin yapma hakkı da tanıyor. SGK’nın kümülatif doğum ödemesinden faydalanmak için çalışan kadınların SGK’ya dilekçe ile başvuru yapması gerekiyor. Başvuru yapan kadınlar, 25 bin TL değerinde ödeme almaya hak kazanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.