SON DAKİKA
Hava Durumu

Sermayesiz Nasıl İş Kurabilirim, En Karlı Yöntemler Nelerdir?

Sermayesiz iş kurma fikirleri ile kendi işinizi yapmanın en basit yöntemini tercih edebilirsiniz. Basit iş fikirleri ile ister ek gelir, isterseniz geçiminizi sağlayacak tutarlarda gelir elde edebilirsiniz. Kendi işimi kurmak istiyorum, ne yapabilirim diye soranlar için internetten yapılabilecek online işler ile para kazanmak artık çok kolay! Sermayesiz ne üretebilirim sorusuna yanıt olacak, ne iş yapsam sorusuna yanıt olacak kolay ve basit uygulanabilir iş fikirlerini sizler için derledik.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2020 22:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Sermayesiz Nasıl İş Kurabilirim, En Karlı Yöntemler Nelerdir?

Sermayesiz iş kurmak için internet üzerinden yapılan iş kollarını tercih etmek gerekir. Instagram butiği açmak, stok fotoğraf satışı, blog açılışıyla reklamcılık, özel ders verme, makale yazarlığı, satış ortaklığı, marka elçiliği ve t shirt tasarımcılığı bu alanda en karlı yöntemler arasında yer alırlar.Instagram Butiği AçmakInstagram butiği açmak sermayeye ihtiyaç duyulmadan yapılan işler arasında yer alır. İnstagram üzerinden bir hesap oluşturmak ve bu hesap üzerinden el yapımı ürünleri satışı sunmak, kayda değer bir gelir elde edilmesini sağlar.
Profil hesabı açılışı için her hangi bir ücret gerekmezken, el yapımı ürünlerin hazırlanması için ise çok düşük tutarlar ile işe başlanır. İlk açılan hesaplar üzerinden satış için ürün stoğu gerekmeyeceğinden ve gelen taleplere göre ürün hazırlanacağından, ilk satışlar ile elde edilen kazançlardan sonraki siparişler için el yapımı ürünler üretilir.

İnstagram butiği üzerinden kişiye ait 2. El hiç ve ya hiç kullanılmamış kıyafetler satılarak da sermayesiz bir iş kurulması mümkündür. Bu butikler üzerinden el yapımı çanta, yağlı boya tablo, 2. El kıyafet, elde dikim gömlek, çocuk kostümleri, doğal sabun ve parfüm, ev yapımı mum gibi, birçok ürün satışa sunulur.Ürünleri beğenen sosyal medya kullanıcılarının taleplerine ise hesapta aktarılan iletişim numaraları ile karşılık verilerek, el yapımı ürünler satılır.Stok Fotoğraf SatışıHali hazırda bir profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip olanların, her hangi bir sermaye ayırmadan yapabilecekleri stok fotoğraf satışı, aylık 3.000 ila 4.000 TL’ye kadar gelir elde edilen bir iş koludur. Bu işte gelir elde etmek için ise tasarım projelerinde ve reklamlar sıklıkla kullanılan objelerin, doğada yer alan öğelerin fotoğraflarının çekilmesi gerekir.Çekilen fotoğraflar stok görsellerin satışının serbest şekilde yapıldığı platformlar üzerinden iletişim bilgileri ile satışa sunulur. Bu platformlara üyelik işlemlerinde ise her hangi bir ücret talep edilmediğinden sermaye gerektirmeyen bir iş koluna adım atılır.

Stok fotoğraf satışı gerçekleştiren sitelere üyelik işlemi ardından, satılan fotoğraflar üzerinden site ve fotoğrafçı belirli oranlarda komisyonlar alırlar. Sitelere iletilen stok fotoğraflar ise gülen çocuk, reklam objeleri, gökyüzü, ağaçlar, renkli balonlar gibi tasarım ve reklam detaylarında kullanımı sıklıkla yapılan öğeleri içermelidir.Blog Açılışı İle ReklamcılıkStandart reklamcılık işlemlerinden çok daha farklı olan blog reklamcılığı her hangi bir sermayeye ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen bir iş koludur. Bu işi yapmak için öncelikle kişinin ilgi alanları hakkında bir proje oluşturması gerekir. Örneğin, bir gezi blog sayfası açılarak, bu alanda gezilen yerlerin fotoğrafları ile bu alanlar hakkında geniş bilgiler paylaşılır.

Blog sayfasının zaman ile takipçi sayısının yükselmesi ve ziyaretçilerinin artması ile sayfa içi reklam alma işlemi gerçekleştirilir. Ziyaretçi artışı ise kaliteli içerik ve görsel paylaşımları, blog’u sosyal medya hesaplarında çokça tanıtma ve paylaşma adımları ile sağlanır. Ziyaretçi oranı yüksek olan bloglar için reklamlar alınarak, her bir reklam görüntülemesi üzerinden kazanç elde edilir. Sermayesiz iş kurmak isteyenler için ideal yöntem olan blog açılışı ile reklamcılık yapmak, uzun vadede etkili kazançlar getirir.Özel Ders VermekÖzel ders vererek gelir elde etmek için her hangi bir sermayeye ihtiyaç duyulmaz. Bilgi ve donanım sahibi olunan alanın ve geçmiş iş deneyimlerinin belirtildiği bir profil üzerinden, ilgili alanda ders almak isteyen birden fazla kişiye ulaşılıp, internet üzerinden görüntülü olarak dahi online ders verme imkanı bulunur.

Kişi ilgi alanı olan ve geçmiş mesleki tecrübeleri kapsamında yer alan müzik, resim, tasarım, video edit, matematik gibi birçok alanda ders verme imkanına sahiptir. İnternet üzerinde ders almak isteyenler ile ders veren kişileri bir araya getiren birden fazla platform yer alır. Bu platformlara yapılan üyelikler ise ücretsiz olup, sermayesiz iş kurmak isteyenler için fırsat niteliğindedir.

Platformlar üzerinden bir profil oluşturularak, hangi alanda ders verildiği, deneyimler, profil bilgilerine eklenir. Profili görüntüleyen ve o alanda ders almak isteyen kişiler, profilde sunulan mail adresi üzerinden kişi ile iletişime geçerler. Belirlenen ücret karşılında verilen dersler ile aylık 2.500 ve üzeri rakamlarda verilen ders adedine bağlı kazanç elde edilir.Makale YazarlığıMakale yazarlığı, sermayeye ihtiyaç duyulmadan yapılan bir diğer iş koludur. Makale yazarı olmak için internette yer alan Freelance iş ilanı sitelerinden, firmaların açmış olduğu serbest zamanlı makale yazarı alım ilanlarına başvuru yapılması gerekir.

Bu ilanlara başvuru ardından firmanın talep edeceği örnek makalelerin gönderimi sağlanarak, cevap süreci beklenir. Onay alan bireyler, herhangi bir sermayeye gerek duymadan home ofis koşullarda makale yazarlığı yapmaya başlayarak, aylık 2.000 TL kadar ek gelir elde ederler.Satış Ortaklığı Yapmakİnternette yer alan mağazalar için satış ortaklığı, sermayeye ihtiyaç duymadan yapılır. Bu iş kolunda e-ticaret mağazaları her hangi bir karşılık talep etmeden, ürünlerini satış ortaklarına sunarak, pazarlama ağlarını genişletirler.
Satış ortaklığı yapmak için ilk adımda bu fırsatı sunan internet satış mağazalarına online olarak başvuru yapılır. Yapılan başvurunun kabulü ile web mağazası belirli ürünlerinin satış ve pazarlama haklarını, komisyon almak şartı ile kişiye sunar. Bu ürünlerin tanıtımını yapan satış ortağı ise müşterileri bularak, müşterinin sipariş aşamasını kendi oluşturur.

Çalışılan web mağazanın sitesinden müşterinin beğendiği ilgili ürünün siparişi, firmaya gönderilmek üzere satış ortağı tarafından girilip, müşterinin sadece ödeme aşamasını tamamlaması sağlanır. Bu işlem ile satış ortağının isim bilgisi ile verilen siparişler kapsamında komisyon geliri elde edilir. Satış ortaklığı ile aylık 3.000 TL’ye kadar gelir, satılan ürün miktarına ve alınana komisyon tutarına bağlı olarak elde edilir.Marka Elçiliği YapmakMarka elçiliği sadece sosyal medya platformları üzerinden yapılan ve sermaye gerektirmeyen bir iş koludur. Markaların kendilerine ait reklam yüzleri hali hazırda bulunur. Marka elçileri ile gerçek yaşamda bir markanın ürünlerini kullanan ve beğenen, bu ürünleri sosyal hesapları üzerinde gerçek yaşamında nasıl kullandığını anlatan kişilerdir. Bu bilgiye bağlı olarak marka yüzü ve elçiliği iş dalları birbirlerinden farklı niteliklere sahiptir.

Bir marka elçisi olmak için yüksek takipçi sayısına sahip Facebbok, İnstagram veya Twitter hesaplarına sahip olunması gerekir. Eğer hesaplarda yüksek takipçi yok ise gerçek yaşamda ürünler ile bağlantılı olarak yapılan aktiviteler, video görseller ile paylaşılmaya başlanarak takipçiler yükseltilir.Bu kapsamda ilerleyen süreçte markalar, ürünlerinin tanımı için hesap sahibine talepte bulunmaya başlarlar. Reklam tanıtımlarından elde edilen gelirler ise firmaların sunduğu teklif rakamlarına bağlıdır.T-Shirt TasarımcılığıTshirt tasarımcılığı yüksek bir sermaye ayırmadan yapılması münkün işler arasında yer alır. Bu iş için gerekli olan şeyler eski t-shirtler ve bir miktar kumaş boyası’dır. Özellikle geri dönüşümü desteklemek için yapılan bu iş ile evde yer alan ve eskiyen ve ya kullanılmayan t shirtler renkli desen çalışmaları ve yeniden şekillendirmeler ile yenilikçi tasarıma sahip formlara sokulurlar.

Hazırlanan tasarım Tshirt’ler ise İnstagram hesapları üzerinden satışa sunulur. Sermayesiz iş kurmak isteyenler, ilk adımda az sayıda tasarım ürünün satışını sosyal medya üzerinden yaparak, ilerleyen aşamalarda müşteri ve ürün hazırlama sayılarını yükselterek, etkili kazançlar elde ederler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.