SON DAKİKA
Hava Durumu

Sağlık Bakanlığı son dakika duyurdu: 42 bin 500 personel alımı yapılacak!

Sağlık Bakanlığı, iş arayan vatandaşlar için müjdeli bir haber duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden personel alımının başladığını müjdeledi. Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı için alınacak personellerin hangi alanda istihdam edileceğini tek tek açıkladı. İşte o son dakika duyurusu…

Haber Giriş Tarihi: 21.03.2023 14:37
Haber Güncellenme Tarihi: 21.03.2023 14:37
https://gazetebanka.com/
Sağlık Bakanlığı son dakika duyurdu: 42 bin 500 personel alımı yapılacak!

Sağlık Bakanlığı, iş arayan vatandaşları ilgilendiren büyük bir karara imza attı. Karara göre, 42 bin 500 personel, Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilecek. Resmi Twitter hesabı üzerinden kararı müjdeleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alımların hangi alana yönelik olduğunu da tek tek duyurdu.

Uzun zamandır duyurulması beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımı, nihayet açıklandı. Bakan Koca, 42 bin 500 personelin istihdam edileceğini ifade etti. Resmi Twitter hesabı üzerinden istihdam duyurusu yapan Koca, bu alımların hangi alana yönelik olacağını da açıkladı. Bakan Koca, 10.900 sürekli işçi ve 31.600 kadrolu personel alınacağını ifade etti. İşte Bakan Koca’nın o son dakika açıklaması!

SAĞLIK BAKANLIĞI 42 BİN PERSONELİ İSTİHDAM EDECEK!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden iş arayan vatandaşlar için müjdeyi verdi. Bakan Koca, 42 bin 500 personelin Sağlık Bakanlığı bünyesince istihdam edileceğini açıkladı. Bakan Koca, 10.900 personelin sürekli işçi olarak ve 31.600 kişinin de kadrolu personel olarak Sağlık Bakanlığı’na kazandırılacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı, alım süreci için İŞKUR ile temasa geçildiğini ve tercih kılavuzu hazırlama görevinin ÖSYM’ye verildiğini belirtti.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL İSTİHDAMI NASIL OLACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın müjdeyi duyurmasının ardından, alım yapılacak olan pozisyonlar da açıklandı. Buna göre, 798 sağlık teknisyeni, 1493 sağlık lisansiyeri, 6069 hemşire, 1531 ebe ve 21709 sağlık teknikeri Sağlık Bakanlığı kadrolarında istihdam edilecek.

Bunun yanı sıra 10.900 işçinin de sürekli işçi olarak istihdam edileceğini belirten Koca, çalışmaların başladığını açıkladı. Koca, ilanlar için İŞKUR ile temasa geçildiğini ve tercih kılavuzlarını hazırlamak üzere ÖSYM’ye talimat verildiğini açıkladı. Koca, “42 bin 500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun” ifadeleri ile açıklamalarını sonlandırdı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.