SON DAKİKA
Hava Durumu

Güvenilir Evde Paketleme İşi

Güvenilir evde paketleme işi veren firmalar hangileri? Evde paketleme işi yaparak para kazanmak istiyorsanız detayları inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2023 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2023 16:48
https://gazetebanka.com/
Güvenilir Evde Paketleme İşi

Güvenilir evde paketleme işi bularak ek gelir elde edebilirsiniz. Evde paketleme işi, kadınların en fazla talep ettikleri ve çalışmak istedikleri işlerin başında gelir. Ürünlerin paketlere yerleştirilmesi, ambalajın kapatılması gibi çeşitli işleri kapsayan evde paketleme için parça başı ücret ödenir.

Evde yapılması yönüyle kolaylık arz eden bu iş ne yazık ki zamanla bir dolandırıcılık yöntemi haline gelmiştir. Dolandırıcılar, kaparo alarak iş göndermemekte ya da iş gönderip parasını ödememektedir. Bunun yanı sıra T.C. kimlik fotokopisi, kimlik numarası isteyen kişiler, bu bilgileri dolandırıcılık işlemlerinde kullanabilir. Bu nedenle güvenilir olmayan kişilere kesinlikle ödeme yapılmamalı ve herhangi bir bilgi paylaşımında bulunulmamalıdır.

Dolandırıcılık olayları ile karşılaşmamak için İŞKUR gibi kurumlar aracılığıyla iş başvurusu yapmak gerekir. Aynı zamanda bizzat LC Waikiki, Koton, Penti gibi ünlü markaların fabrikalarına giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Evde paketleme işinde yapılacak iş adedi ve teslim tarihi bellidir. İşin detaylarını öğrendikten sonra kabataslak olarak ne kadar iş yetiştireceğinizi tahmin etmelisiniz. Zamanında iş yetiştirememek para alamamanıza yol açar. İşveren tarafında da işin yetişememesinden kaynaklı sıkıntılar meydana gelir. Bu nedenle işi zamanında tamamlamaya dikkat etmelisiniz.

Evde Paketleme İşi Nedir?

Evde paketleme işi, fabrikaların yetişmesi gereken işler için dışarıdan destek almasıdır. Acil yetişmesi gereken işler söz konusu olduğunda, gerekli malzemeler iş almak isteyen kişilere gönderilir. Bu sayede personel üzerindeki iş yükü azalır. Aynı zamanda gelir elde etmek isteyen kişilere iş fırsatı sunulur.

Evde paketleme işi almak isteyenler, genellikle internet üzerinden araştırma yapar. Evde paketleme işi veren firmalar; Facebook, Instagram gibi platformlarda hesap açar. Ancak en güvenilir yöntem İŞKUR’a kaydolarak oradaki ilanları takip etmektir.

İŞKUR evde iş yapmak isteyenlere yönelik özel bir program da yürütmektedir. İŞKUR’a giderek evde ek iş formunu doldurduğunuz takdirde isminiz kaydedilir. Bu sayede evde iş yaptıracak kişi arayan firmalar olduğunda, İŞKUR sizinle iletişime geçer.

İŞKUR’un yanı sıra fabrikalara, tekstil atölyelerine ve benzeri yerlere giderek form doldurabilirsiniz. Böylece evde iş imkânı olduğunda sizinle iletişime geçilir.

Evde Paketleme İşini Nasıl Bulabilirim?

Evde paketleme işi bulmak için iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. İnternette gördüğünüz ilanlarda firma bilgisini almalı ve bu firma ile ilgili şikâyet olup olmadığına bakmalısınız. Firma yetkilileri sizden kimlik fotokopisi ya da kaparo isterse göndermemelisiniz. Evde paketleme işi veren firmalara bizzat giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi T.C. İster mi?

Evde paketleme işi başvurularında sizden T.C. bilgisi istenebilir. Ancak bu dolandırıcılık yapıldığının ilk işareti olabilir. T.C. bilgisi kullanılarak şirket kurma, hat açma gibi işlemler gerçekleştirilebilir. T.C. bilgisi kullanılarak sık yapılan dolandırıcılıklardan biri de Papara hesabı açmak ve bu hesap üzerinden yasal olmayan para transferleri yapmaktır. Bu nedenle evde paketleme işi için güvenilir kurumlar ve markalar dışında kimseyle T.C. paylaşılmamalıdır.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileridir?

Evde paketleme işi veren firmalar arasında pek çok seçenek vardır. Ancak birçok firma, evde paketleme ihtiyacını kendi personelleri ve onların yakınları vasıtasıyla karşılamaktadır. Örneğin paketlenmesi gereken çoraplar, personeller tarafından eve götürülür ve ekstra çalışma ücreti alma olanağı elde edilir.

LCW, Koton gibi firmalar eve işverenler arasındadır. Büyük firmaların bu tarz ilanlar vermeye ihtiyaç duymaması nedeniyle bizzat kendiniz giderek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İş alabileceğiniz firmalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Tekstil ürünleri üreten fabrikalar
  • Hediyelik eşya üretimi yapan atölyeler
  • Medikal gereçler üretenler
  • Takı üretimi yapan yerler
  • Maske üretimi yapan fabrikalar

Bu tarz üretimler yapan iş yerlerine bizzat giderek evde hizmet verebileceğinizi belirtebilirsiniz. Bu sayede ilk ihtiyaçta firma yetkilileri sizinle iletişime geçer.

Evde Paketleme Kapsamında Hangi İşler Yapılır?

Evde paketleme kapsamında yapılacak işler sadece paketleme ile sınırlı değildir. Pakete yerleştirilecek ürünlerin son kontrollerinin yapılması, fazlalıklarının alınması, lastiklenmesi ya da süslenmesi gibi işlemler de paketleme kapsamında değerlendirilir. Öte yandan eve iş veren ve paketleme dışında işler yaptıranlar da vardır.

1-) İp Temizleme

İp temizleme, tekstil firmaları tarafından verilen bir iştir. Kıyafetlerdeki fazla iplerin alınması ve tekrar dikilmesi gereken yerleri gösterecek işaretler konulması gibi işleri kapsar.

2-) Nikâh Şekeri Yapma

Nikâh şekeri yapma işi, organizasyon firmaları aracılığıyla bulunabilir. Belirtilen modellerde nikâh şekerleri; tül, kese gibi malzemelerin içine yerleştirilir ve süsleme yapılır.

3-) Çorap Paketleme

Çorap paketleme işi kapsamında çorapların kartlarının takılması, poşetlere yerleştirilmesi gibi işler vardır.

4-) Toka Paketleme

Toka paketleme işlerinde tokalar poşetlere yerleştirilir. Bazı firmalar, tokaların parçalarının birleştirilmesi gibi işler de verir.

5-) Kına Paketleme

Kına paketleme işinde kınalar, küçük ve süslü paketlere yerleştirilir. Paketler kına organizasyonları sırasında konuklara dağıtılır.

6-) Mandal Paketleme

Mandal paketleme işinde mandallar, belirli sayılara ayrılır ardından kartonlara tutturulur, poşetlere yerleştirilir.

7-) Maske Paketleme

Maske paketleme, son yıllarda maske kullanımının artmasıyla ortaya çıkmıştır. Maskeler kutulara ya da poşetlere yerleştirilir. Burada hijyen oldukça önemli olduğu için paketleme sırasında eldiven kullanılmalıdır.

8-) Restoranlar İçin Yemek Yapma

Paketleme dışında yapabileceğiniz işlerden biri restoranlara yemek yapmaktır. Restoranlardan günlük sipariş alarak yemekleri teslim edebilirsiniz. Özellikle pasta, kek gibi yiyeceklere yönelik restoranlardan çok fazla talep vardır.

9-) Evde Etiket Yapma

Evde etiket yapma işi, ürünlerin etiketlerini üzerine takmaktır. Bu iş kapsamında size gerekli malzemeler verilir. Siz de etiketleri ürünlerin belirtilen yerlerine takarsınız.

10-) Düğme Dikme

Düğme dikme, evde yapılan en eski işlerdir. Belirlenen adette düğmeyi belirtilen sürede dikmeniz gerekir.

11-) Gelin Çiçeği Yapma

Gelin çiçeği yapma, detaylı işlerden biridir. Gelin çiçeğinde yer alması istenen parçalar bir araya getirilir ve buket oluşturulur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.