SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev Sahipleri Dikkat! Son Gün 31 Temmuz

Haber Giriş Tarihi: 20.07.2019 07:14
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ev Sahipleri Dikkat! Son Gün 31 Temmuz

Türkiye'de ev sahiplerini yakından ilgilendiren kira ve değer kazancı vergisi, yapılan son düzenlemeyle birlikte 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren ödenmeye başladı. Söz konusu düzenleme kapsamında, bir sene boyunca 3 bin 800 TL'den fazla gelir elde eden mülk sahipleri, vergilerini ödemedikleri takdirde büyük bir ceza ile karşı karşıya kalacaklar. Mülk sahipleri kira vergisi ödenmesi hususunda bilinmesi gerekenleri ve merak edilen tüm soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz.Mülk sahipleri kira vergisi nedir ve nereye ödenir? Kira vergisi kimleri kapsıyor? Temmuz kira vergisi ne kadar? Kira vergisi son ödeme tarihini ne zaman? Sorularının yanıtlarını merak edenler için hazırladığımız bu haberimizde kira vergisi ödeme konusunda önemli detaylardan haberdar olacaksınız.Mülk Sahipleri Kira Vergisi Nedir?
Türkiye'de milyonlarca ev sahibini yakından ilgilendiren ancak pek çok kişinin haberdar olmadığı mülk sahipleri kira vergisi, her yıl düzenli olarak kira ve değer kazancına sahip olan ev ve mülk sahipleri tarafından ödeniyor. Ülkemizde 1 Temmuz tarihinden itibaren bu yıl ödenmesi gereken mülk sahipleri kira vergisi ödenmeye başladı. Son ödeme tarihine kadar ödenmeyen kira vergisi için ev sahiplerine yüksek faizli cezalar kapıda. Bu sebeple ev ve mülk sahiplerinin son ödeme tarihinden önce mutlaka gerekli yerlere başvuruda bulunarak kira vergilerini ödemeleri gerekiyor.Kir vergisi ödemekle yükümlü olanlar, geçtiğimiz yıl içinde kira geliri olarak 3 bin 800 TL'den fazla gelir elde eden ev ve mülk sahipleri olarak belirleniyor. Dolayısıyla bir yıl içinde bu rakamın altında kalan vatandaşlar, kira vergisinden muaf tutuluyor.Kira  Vergisi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?
2018 yılında kira geliri elde edenler için kira ve değer artış kazancı vergisinde ikinci taksit ödemeleri sürüyor. Bu noktada vergi mükelleflerine vergilerini ödemeleri için belirlenen son tarih 31 Temmuz 2019. Kira geliri elde eden ev sahipleri veya evini satan kişilerin kazandığı gelir için gelir vergisi ödenmeleri gerekiyor. 1 Temmuz tarihi itibarıyla resmen ödemeleri başlayan kira ve değer artış kazancı vergisinin ikinci taksit ödemeleri 31 Temmuz tarihine kadar devam edeceği için bu tarihe kadar beyan edilmek zorunda. Kira gelirini ilgili kurumlara beyan etmeyenler ve vergilerini ödemeyenlerin yüksek faizli cezalar ile karşılaşması ihtimali bulunuyor.Kira Vergisi Nereye Ödenir?Ev ve mülk sahipleri, 2018 yılında kira geliri olarak 3 bin 800 TL'den fazla gelir elde etmeleri halinde kira ve değer artış kazancı vergilerini vergi dairelerine ödemesi gerekiyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.