SON DAKİKA
Hava Durumu

Ereğli ve Kardemir karşılaştırması: Halk Yatırım her iki demir çelik şirketinin avantajlarını ve dezavantajlarını sıraladı!

Halk Yatırım "Demir Çelik Sektörü" araştırma raporu yayımladı! 1 Temmuz tarihli yayımlanan hisse araştırma raporunda EREGL ve Kardemir hisse senedi yatırımcılarını ilgilendiren önemli detaylar verildi. Ereğli ve Kardemir şirketlerinin artılarını ve eksilerini paylaşan kuruluş, demir çelik sektörünün Covid-19 sonrası nasıl bir toparlanma olacağı hakkında tahminlerini yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2020 11:35
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ereğli ve Kardemir karşılaştırması: Halk Yatırım her iki demir çelik şirketinin avantajlarını ve dezavantajlarını sıraladı!

Halk Yatırım 1 Temmuz tarihli hisse araştırma raporunda demir çelik sektörünü irdeledi! Bu sektörde faaliyet gösteren Ereğli ve Kardemir şirketlerini inceleyen kuruluş, her iki hisse senedi yatırımcıları için önemli bilgiler ve tahminlerde bulundu.COVID-19 SONRASI V TİPİ TOPARLANMAAralık 2019 döneminde başlayan ve etkisi küresel ölçekte hissedilen Covid-19 salgınına değinen Halk Yatırım, raporunda salgın sonrası "V" tipi toparlanma beklentisini paylaştı. Açıklanan makroekonomik verileri "V" tipi toparlanma işareti olarak değerlendiren kuruluş, beklenen aksine "U" ya da "L" tipi toparlanma değil, daha hızlı toparlanma gerçekleşebileceğine değindi.Dünyanın önde gelen merkez bankalarının tarihi faiz oranlarına değinen Halk Yatırım, toparlanma yönünde alınan bu kararların destekleyici yönüne değindi. Faiz indirimi yanında varlık alımları ile parasal genişlemeye işaret eden Halk Yatırım, ikinci çeyreğin ardından merkez bankası hamlelerinin destekleyici etkisinin görüleceği beklentisini paylaştı.YURTİÇİ TOPARLANMA DÜŞÜK FAİZLER İLE BEKLENENDEN GÜÇLÜ GELİŞİYORRaporunda Türk ekonomisine değinen Halk Yatırım, ekonomide toparlanma verilerinin güçlü gerçekleştiğine değindi. 2020 yılına güçlü başlangıç yaptığını belirttiği Türk ekonomisinin, Türk lirasında devam eden istikrarlı seyir ve düşen faiz ortamı ile canlanan konut ve otomotiv sektörlerini büyüttüğüne değinen Halk Yatırım, iyileşen yurtiçi dinamiklerinin Ereğli ve Kardemir için pozitif olduğuna değindi.Haziran ayı itibari ile Mart ayında görülen ilk koronavirüs vakası olumsuz etkilerinin giderilmeye başlandığına değinen Halk Yatırım analistleri, normalleşme süreci desteği ile elektrik tüketimi, kart harcamaları, kredi büyümesi ve artan konut ile otomotiv satışlarını olumlu değerlendirdi. Erdemir için Haziran ayından itibaren toparlanma bekleyen Halk Yatırım, Kardemir için güçlenen inşaat aktivitesinden faydalanma potansiyeline işaret etti.EREGL VE KRDMD HİSSE FİYATI ARTIRILDI!Covid-19 Pandemisi ardından gelen normalleşme süreci ve olumlu makroekonomik verilerinin etkisi ile EREGL ve KRDMD hisse senedi performansları için olumlu görüş aktaran Halk Yatırım, her iki hisse senedi için değerleme fiyatını artırdı. Yurtiçi dinamiklerinin de etkisi ile EREGL hisse hedef fiyatını 9,50 TL'den 10,50 TL'ye artıran Halk Yatırım, KRDMD hisse hedef fiyatını 12 aylık vadede 3,15 TL'den 4,00 TL'ye yükseltti. EREGL hisse önerisini "TUT" iken "AL" tavsiyesine çeviren kuruluş, KRDMD için "AL" tavsiyesini sürdürdü.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.