SON DAKİKA
Hava Durumu

Ekim 2020 yatırım stratejisini açıkladı! İşte Şeker Yatırım aylık hisse önerileri ve Ekim ayında öne çıkan önemli gelişmeler!

Şeker Yatırım Ekim 2020 dönemine ait hisse önerileri listesini açıkladı! Yayımlanan aylık bülten üzerinden aktarılan aylık hisse tavsiyeleri listesi; TOASO, GARAN, BIMAS, TTKOM, YKBNK, TCELL ve PETKM hisse senetlerinden oluştu. Ekim ayına ilişkin piyasaları etkilemesi muhtemel gelişmelere de büteninde yer veren aracı kuruluş, portföy çeşitlendirmesi anlamında tercih ettiği yatırım stratejisini de paylaştı. İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2020 05:30
Haber Güncellenme Tarihi: 03.10.2020 05:30
https://gazetebanka.com/
Ekim 2020 yatırım stratejisini açıkladı! İşte Şeker Yatırım aylık hisse önerileri ve Ekim ayında öne çıkan önemli gelişmeler!

Şeker Yatırım aylık bazda hisse önerileri listesini yatırımcılar ile paylaştı. “Şeker Yatırım Aylık Bülten” üzerinden aktarılan hisse tavsiyeleri listesi, bir ay boyunca takip edilecek yedi hisse senedinden oluştu. Bu ay portföyünde tercih ettiği yatırım stratejisini de paylaşan aracı kuruluş, piyasaları etkileyecek önemli gelişmeleri aktardı.EKİM 2020 AYLIK HİSSE PORTFÖY ÖNERİLERİ

İŞTE EKİM AYINDA PİYASALARI ETKİLEMESİ MUHTEMEL ÖNEMLİ GELİŞMELEREkim ayında öne çıkan gelişmelerde şüphesiz ABD seçimlerine yönelik beklentiler ön plana çıkıyor. Bu anlamda bülteninde ABD seçimlerine ilk sırada yer veren Şeker Yatırım, diğer önemli gelişmeleri Covid-19 salgını ve aşı çalışmaları olarak belirtiyor.ABD kanadından gelecek ek teşvik paketine ilişkin gelişmeler ve makro verilerin izneleceği bu ayda, Trump’ın seçimi kazanıp kazanamayacağı beklentilerinin fiyatlanma beklentisi aktarılıyor. ABD borsalarında Trump’ın seçimleri kaybedeceği beklentilerinin güçlenmesi ile kar satışları beklenirken, yurtdışı borsaları etkileyecek bu gelişmenin Eylül ayı karlarını almak isteyen piyasada kar satışlarını artırabileceğine değiniliyor.Yurtiçinde jeopolitik risklerin izleneceği Ekim ayında, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile yaşanan gerilim ve Azerbaycan – Ermenistan arasındaki çatışma öne çıkıyor. Döviz kurlarının seyrine ve TCBM faiz kararının öne çıktığı Ekim ayında, olası olumsuzluklarda BIST 100 endeksinin Eylül ayı kazançlarını geri vermesi riskine değiniliyor.Kurlarda gerileme olması halinde ve jeopolitik risklerde artış yaşanmaması halinde ise geçmiş BIST 100 performanslarına değinen Şeker Yatırım, Ekim aylarının yükselişle tamamlandığını gösteren istatistikleri hatırlatıyor. Belirtilen iki gelişmede yaşanan iyileşmelerle birlikte BIST 100 endeksinde kar satışlarının alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğine değiniliyor.
BIST 100 endeksinde Ekim ayı için 1.090 – 1.180 puan bandında dalgalanma bekleyen aracı kuruluş, olası geri çekilmelerde 1.010 puan ve altını alım fırsatı olarak aktarıyor. 1.175 puan ve üzeri seviyeler ise kar satışı için fırsat niteliğinde değerlendiriliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.