SON DAKİKA
Hava Durumu

Deniz Yatırım SAHOL hisse senedini değerlendirdi ve yüzde 10 getiri hedefi bulunan hedef fiyatı ve AL tavsiyesine sınırlı olumsuz görüşünü ekledi!

Deniz Yatırım hisse önerileri değerlendirmesinde bulunduğu günlük bülten üzerinde Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) hisse senedini değerlendirdi! AL tavsiyesi verdiği SAHOL hisse senedi kanadından gelen TKNSA hisse senedi satışı kararını değerlendiren aracı kuruluş, hedef fiyatı ve AL tavsiyesini korurken, görüşlerine “sınırlı olumsuz” ibaresi ekledi. İşte SAHOL hisse senedi yorum ve analizleri…

Haber Giriş Tarihi: 26.11.2020 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 26.11.2020 10:00
https://gazetebanka.com/
Deniz Yatırım SAHOL hisse senedini değerlendirdi ve yüzde 10 getiri hedefi bulunan hedef fiyatı ve AL tavsiyesine sınırlı olumsuz görüşünü ekledi!

Deniz Yatırım SAHOL hisse senedi değerlendirmesini yayımladı! Günlük Bülten üzerinden paylaştığı SAHOL hisse analizinde 10,18 TL hedef fiyatı ve AL tavsiyesini koruyan aracı kuruluş, SAHOL özelinde “sınırlı olumsuz” değerlendirmesine sebep olan gelişmeyi değerlendirdi.



SAHOL TEKNOSA’NIN YÜZDE 10.28’İNİ SATMAYA KARAR VERDİ



Sabancı Holding kanadından gelen açıklama ile yüzde 60,28 payına sahip olunan TKNSA şirketinin yüzde 10,28’lik kısmının satılacağının duyurulmasını sınırlı olumsuz olarak değerlendiren Deniz Yatırım, AL tavsiyesini korurken halen yüzde 10’luk getiri hedefi bekliyor. Bahsedilen pay satışının 11 milyon 311 bin TL tutarında gerçekleşeceği bilgisi paylaşılan bültende, borsada işlem gören nitelikte olmayan Teknosa paylarının 25.11.2020 tarihinde borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için Kurul onayına başvurulduğu bilgisi paylaşıldı.



TKNSA hisse senedi için baskı oluşturabileceği kaydedilen gelişme ile elde edilecek nakdin ise şirket TTK’nın 736. maddesi kapsamından çıkarılması ve gelecekte yeni fırsatları değerlendirilebilmesi imkan tanıyacağı bilgisi paylaşıldı. Eylül sonu itibariyle Sabancı Holding’in solo bazda 1,8 milyar TL net nakit pozisyonu bulunduğu bilgisi paylaşıldı ve AL tavsiyesi korundu.



SAHOL HEDEF FİYATI 10.18 TL



Deniz Yatırım SAHOL hisse senedi için yüzde 10 getiri potansiyeli içeren 10,18 TL hedef fiyatını korudu. Sınır olumsuz değerlendirilen gelişmeye karşın SAHOL hisse tavsiyesi AL olarak korundu.



Aracı kuruluş hisse senedi önerileri ve hisse yorumları FACEBOOK grubundna takip ediliyor! Sen de katıl, canlı borsa analizlerinden anında haberdar ol!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.