SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu listede adınız varsa hemen kontrol edin! Bakanlık resmen duyurdu, 4.336 TL ödeme müjdesi verildi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için müjdeli haberi duyurdu. 4.336 TL tutarındaki nakit destek, vatandaşların hesabına yatmaya başladı. Listede adı bulunan bütün vatandaşlar, bu ödemeden faydalanabilecek. İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2023 10:44
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2023 10:44
https://gazetebanka.com/
Bu listede adınız varsa hemen kontrol edin! Bakanlık resmen duyurdu, 4.336 TL ödeme müjdesi verildi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pek çok ihtiyaç sahibi vatandaş için sosyal destek ödemelerine devam ediyor. Bu destek ödemelerinden biri de, evde bakım ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik yapılıyor. Evde bakıma muhtaç vatandaşlar için verilen 4.336 TL tutarındaki destek, 28 Mart itibariyle hesaplara yatırılmaya başladı. Bakanlık, destek yapılan il ve ilçelerin isimlerini listede yayınladı.

Ziraat Bankası hesabı veya PTT hesabına yatırılan evde bakım maaşı, 28 Mart itibariyle hesaplara geçmeye başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler, TC kimlik no sırasına göre hesaplara yatırılıyor. Evde bakım maaşı, Mart ayı itibariyle zamlı olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın evde bakıma muhtaç vatandaşlara verdiği evde bakım maaşı son zamla beraber 4.336 TL oldu. Zamlı tutar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan listede yer olan illere ve ilçelere yönelik olarak 28 Mart itibariyle ödenmeye başlandı.

Evde bakım maaşı, evde yaşlı hasta bakımı yapan veya ağır bakıma muhtaç olan vatandaşlara özel olarak verilir. Bu maaşla, bakıma muhtaç olan kişinin ihtiyaçlarının hafifletilmesi sağlanır. Evde bakım maaşı almak için belli kriterlerin karşılanması gerekir. Bu kriterler karşılandığı takdirde kolaylıkla ödemeden faydalanılır.

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ALINIR?

Evde bakım maaşı almak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekir. Bakım maaşı alacak olan hanedeki gelirin asgari ücretin 3’te bir olması şartı vardır. Ayrıca evde bakıma muhtaç bir yaşlı üyenin olması gerekir.

Bu şartları taşıyan kişiler Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıfları vasıtasıyla başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler. Ayrıca başvurular, valilik, kaymakamlık ve e-Devlet kanalıyla da yapılabilir. Başvuru yapan vatandaşlara uygun görüldüğü takdirde evde bakım maaşı bağlanır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.