SON DAKİKA
Hava Durumu

Biden Facebook'u Duman Etti! Hisseleri Tepe Taklak Oldu! Yanlış Bilgilendirme Pahalıya Mal Olacak!

ABD Başkanı Joe Biden'ın Facebook'u hedef alarak yapmış olduğu "İnsanları Öldürüyorsunuz" açıklaması sonrası gerilim tırmanmıştı. Bu gerilimle birlikte Facebook'un hisselerinde inanılmaz bir düşüş yaşandı. İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2021 12:00
Haber Güncellenme Tarihi: 19.07.2021 12:00
https://gazetebanka.com/
Biden Facebook'u Duman Etti! Hisseleri Tepe Taklak Oldu! Yanlış Bilgilendirme Pahalıya Mal Olacak!

Facebook (NASDAQ:FB) hisseleri %0,4 düşüş yaşadı. ABD Başkanı Joe Biden, şirketin sosyal ağı üzerinde Covid-19 aşıları ile ilgili yanlış bilgilerin yayılmasına izin vererek “insanları öldürmekle” suçladı.Facebook gibi şirketler sorulduğunda Biden, “yaşanan salgın aşısızlar arasında. Ve onlar da insanları öldürüyor” dedi.Biden’in açıklamaları, sosyal medya şirketleri ile ilgili gittikçe artan hayal kırıklığını gösteriyor. Yönetimi, pek çok eyalette aşılama temposunun yavaşlamasında sosyal medya şirketlerini suçluyor. Nüfusun çoğu Demokrat Parti politikasına şüpheyle yaklaşan Güney ve Orta Batı’daki Cumhuriyetçi merkezlerde aşılama neredeyse durma noktasına geldi.Perşembe günü ABD Sağlık Bakanı Vivek Murthy, sosyal medya şirketlerini aşılarla ilgili yanlış bilgileri engellemek için yeterli çabayı göstermemekle suçladı. Bilim insanları aşıların virüsü önlemek ve hayat kurtarmak için büyük oranda etkili olduğuna işaret ederken Murthy ve yönetimdeki diğer yetkililer, sosyal ağların yalan yanlış bilgileri yayması için aşı karşıtlarına zemin sunduğundan endişe duyuyor.Ancak sosyal medya devi cevap vermekte gecikmedi.

Cumartesi günü Facebook’un Ürün Yönetimi Müdür Yardımcısı Guy Rosen, “Biden yönetimi Amerikalı bir avuç sosyal medya şirketini suçlamayı seçti” dedi. “Gerçek şu ki ABD’de Facebook kullanıcıları arasında aşıyı kabul edenlerin sayısı arttı.”Rosen, yönetimi “hedef göstermekten” vazgeçmeye çağırdı.Başkan Biden 4 Temmuz’a kadar Amerikalıların %70’ini aşılama hedefi belirlemişti ancak bunu karşılayamadı.“Bu hedefi ıskalamanın sebebi Facebook değil.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.