SON DAKİKA
Hava Durumu

Artan Maliyetleri Sebep Gösteren Daimler İşçi Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Aralarında Mercedes’in de yer aldığı markaların üreticisi olan Daimler işçi çıkarmaya hazırlanıyor! 2022 yılına kadar 1 Milyar Avro tasarruf hedefine ulaşabilmek için şirket işten çıkarma yapacağını bildirdi! İşten çıkarmalar hangi pozisyonda olacak? Daimler neden işçi çıkartıyor? Elektrikli araçlara yapılan yatırımlar şirketi nasıl etkiledi? Tüm detaylar ve soruların yanıtları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2019 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Artan Maliyetleri Sebep Gösteren Daimler İşçi Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Mercedes üreticisi olarak tanıdığımız Daimler işçi çıkarmaya hazırlanıyor! Şirket yaptığı açıklamada: “2022 yılı sonuna kadar, Mercedes-Benz, çalışan maliyetlerinde 1 Milyar Avrodan fazla tasarruf etmeyi planlıyor. Bu amaçla, işçi sayısında da azaltma söz konusu olacak.” ifadelerini kullanarak işçi çıkartılacağı haberini kamuoyuna duyurdu.ARTAN HİBRİT VE ELEKTRİKLİ ARAÇ YATIRIMLARI SATIŞLARI OLUMSUZ ETKİLİYOR!

Şirketin karlılığını düşüren etmenlerin belirtildiği açıklamada şirket hibritli ve elektrikli araçlara yapılan yatırımlara değinerek, ilgili yatırımların Mercedes-Benz satış getirisini düşürdüğünü belirtti. Karbon komisyon azaltılması ve otomotiv endüstrisinde yaşanan dönüşümün karlılığı olumsuz etkilediğini belirten şirket, alacağı tasarruf tedbirleri arasında işçi çıkarmanın da olduğunu açıkladı.KÜRESEL BELİRSİZLİKLER SEBEBİYLE DÜŞÜK BÜYÜME GERÇEKLEŞİYOR!

Alman otomobil endüstrisinin ABD – Çin ticaret savaşı ile Brexit belirsizliğinden etkilendiği belirtilen açıklamada, küresel belirsizliklerin büyüme verilerini olumsuz etkilediğinden bahsedildi. HEDEFTE MÜDÜRLERİN YÜZDE 10’U VAR

Şirketin tasarruf planları kapsamında müdürlerinin %10’unu işten çıkaracağı iddia ediliyor! Financial Times haberine göre alınacak tasarruf tedbirleri arasında yer alan işçi çıkartma için her 10 müdürden birisinin işten çıkartılacağı belirtiliyor.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.