SON DAKİKA
Hava Durumu

2021 yılı memur maaş zammı oranları belli oldu mu? Memura ne kadar zam yapılacak?

Eylül ayı enflasyon istatistiklerinin de açıklanması ile 2021 yılında memur maaşlarının ne kadar zam alacağı yeniden gündem oldu. Yılda 2 kere zam yapılan memur maaşları enflasyona göre belli oluyor. Eylül ayı enflasyonunun açıklanması ile memur maaşlarının ne kadar zam alacağı konuşulmaya başlandı.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2020 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2020 15:18
https://gazetebanka.com/
2021 yılı memur maaş zammı oranları belli oldu mu? Memura ne kadar zam yapılacak?

2020 yılı eylül ayı enflasyon oranı Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Enflasyon oranlarının açıklanması ile memur maaşlarının ne kadar zam alacağı, zamın ne zaman yapılacağı da merak edilmeye başlandı. Memur maaşlarının enflasyona bağlı olarak belli olduğunu bilen vatandaşlar tahmini zam hesapları yapmaya başladı.Toplu sözleşmeye göre asgari ücret yılda 1 defa zam alırken memur ve emekli maaşları ise 6 ayda 1 yani yılda 2 defa zam alıyor. Memur maaaşları ile ilgili en son haziran ayında açıklama yapan Merkez Bankası'ndan yeni bir açıklama bekleniyor. 2021 yılı memur maaşlarının ne kadar zam alacağı ve zamların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.2021 MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN ZAM ALACAK?

2021 yılının ocak ayında memur ve emekli maaşlarının alacağı zam tartışma kanosu oldu. Her yıl ocak ve haziran aylarında zam alan memur maaşlarının 2021 zamları merak ediliyor.Merkez Bankası'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile memur maaşlarının ne kadar zam alacağı aşağı yukarı belli olmaya başladı. Merkez Bankası eylül ayı enflasyon oranlarının açıklanması ile ekonomik gisişatı da göz önüne alarak 2021 memur maaşları ile ilgili tespit yapmaya başladı. Ocak ayında verileceği bilinen zamların net artışı ise henüz açıklanmadı.2021 MEMUR MAAŞLARININ NE KADAR ZAM ALACAĞI BELLİ Mİ?2021 yılının başında zam alacak olan memur maaşlarının ne kadar olacağı henüz belli değil. Merkez Bankası geçen günlerde uzun zaman sonra fiziki olarak biraraya gelerek toplantı yaptı. Yapılan toplantıdan sonra Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal açıklama yaptı. Açıklamasında ekonomik süreci analiz eden Uysal, memur maaşlarının ne kadar zam alacağının aşağı yukarı belli olduğunu ve yakında açıklanacağını bildirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.