SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası’ndan yeni şube! Bosna Hersek’te Ziraat Bankası açılışı yapıldı!

Ziraat Bankası Bosna Hersek’te yeni şube açtı. Hali hazırda ülkede 26 yıldır çalışmalarını sürdürüyordu. Ziraat Bankası’nın artık ülkenin güneyinde de şubeleri mevcut.

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2023 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2023 11:15
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası’ndan yeni şube! Bosna Hersek’te Ziraat Bankası açılışı yapıldı!

Bosna Hersek’e 1992 ile 1995 yılları arasında savaş meydana geldi. 1992 ile 1995 yılları arasında meydana gelen bu savaş sonrasında Ziraat Bankası ülkede 1997 senesinde faaliyete başladı. Faaliyete başlayan ve Bosna Hersek’in ilk yabancı sermayeli olan bankası Ziraat Banka oldu. Artık Ziraat Bankası şubelerine yenilerini ekliyor. Bosna Hersek’in güneyinde bulunan Mostar ve Siroki Brijeg şehirlerinde yeni şubelerini hayat geçirdi.

Ziraat Bankası artık Bosna’nın güneyinde yer alan Mostar ile Siroki Brijerg kentlerinde de faaliyet gösterecek. Bu kentlerde de şube açıldı. Şube açılışına ZiraatBank’ın Bosna Hersek Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Suer’de katılım gösterdi. Banka açılışına katılım gösteren Başkan Bülent Suer, Mostar şehrinde uzun senelerdir var olan şubelerini hatırlattı. Artık Mostar Rondo Meydanı’nda da yeni şube açtıklarını söyledi. Mostar Rondo Meydanı’nda açılan yeni şubeyle beraber bankanın burada ki etkinliğini güçlendirmek amacında olduklarını ifade etti. Ziraat Bankası ülkenin güneyinde açılacak olan yeni şubeleriyle etkinliğini arttırmak arzusunda.

TECRÜBE AKTARIMI OLACAK

Başkan Bülent Suer konuşmasında şunlara değindi: Türkiye’yle Bosna Hersek arasında var olan mevcut dış ticaret hacminde artış olması gerektiğini bildirdi. Beklentinin bu yönde olduğunu ifade etti. Başkan Bülent Suer, Türkiye’de Ziraat Bankası’nın 160 senedir var olduğunu, faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Ziraat Bankası’nın uzun yıllara dayanan bu tecrübesinin Bosna Hersek için aktaracak olmasından oldukça memnuniyet duyduğunu belirtti.

Banka şube temsilcilerinden olan Nikica Pinjuh ise şunları belirtti; uzun senelerdir Bosna Hersek’te çalışmalarını sürdüren Ziraat Bankası’nın sonunda şehirlerine de gelmiş olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Siroki Brijerg’de yeni açılan şube, Ziraat Bankası’nın Batı Hersek Kantonu’nda ki ilk şube özelliği taşımaktadır.

Ziraat Bankası’nın Mostar ile Sirko Brijeg’de yeni şubelerinin açılışına katılanlar arasında Mostar Belediye Başkanı Mario Kordic’de vardı. Aynı zamanda Siroki Brijeg Belediye Başkanı olan Miro Kraljevic ile Mostar Kent Konseyi Başkanlığı yapan Salem Maric’de açılışa katılanlar arasındaydı.

Yeni şubelerin açılışıyla beraber Ziraat Bankası’nın Bosna Hersek’te var olan şube sayısının da 34’ çıktığı açıklandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.