SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldız Holding Sürdürülebilirlik Raporu Yayımlandı: Milli Gelire 20 Milyar Lira Katkı Sağladı

Birçok ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan Yıldız Holding içerisinde yer alan şirketlerin sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Şirketlerin milli gelire katkılarına ve raporun detaylarına haberimizden bakabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2019 15:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Yıldız Holding Sürdürülebilirlik Raporu Yayımlandı: Milli Gelire 20 Milyar Lira Katkı Sağladı

Türkiye dahil 130’dan fazla ülkede faaliyet yürüten Yıldız Holding bünyesinde yer alan toplamda 9 şirketin en iyi uygulamalarını içeren sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Yıldız Holding bünyesinde bulunan; Pladis, Godiva, Ülker, Bizim, Şok Marketler, Besler Gıda, Kervitaş, Gözde Girişim başta olmak üzere, Adapazarı Şeker de sürdürülebilirlik raporlarını açıklamışlardır. Grup içinde yer alan en büyük şirket Ülker ise 2013 – 2017 arasında 919 milyon TL sabit sermaye ile milli gelire 21,6 milyar lira katkı sağladığı ifade edilmiştir.YILDIZ HOLDİNG ŞİRKETLERİNDE YÜZDE 90 GERİ KAZANIM SAĞLANDI


Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren birçok farklı şirketin sürdürülebilirlik faaliyetlerine ilişkin rapor yayımlayan firma tarafından önemli kazanımlara dikkat çekilmiştir. Geçtiğimiz dönemde milli gelire önemli katkı sağlayan Ülker’in yeni rapor kapsamında her yıl büyümesini sürdürdüğü ifade edilmiştir. Birim üretim başına su kullanımını %30 oranında azaltıldığına dikkat çekilen rapora göre, son 1 yıl içinde, Ülker’de fabrika atıklarının geri dönüşümü ve geri kazanım oranın %90 seviyesine çıkarıldığı ifade edilmiştir.2018 yılı faaliyetlerinin yer aldığı sürdürülebilirlik raporunun ikincisinin yayımlanmasının ardından, Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü, israfız şirket modeli ile şirketin hedeflerine ulaştırıldığı ifade edilmiştir. 130’dan faz ülkede faaliyet gösteren Yıldız Holding yenilikçi iş modelleri kapsamında ayrıca, mesai saatlerinin düşürülerek çalışan verimliliğinin arttırıldığını da ifade etmiştir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.