SON DAKİKA
Hava Durumu

Ticaret Bakanı Pekcan'dan Esnafı Sevindiren Haber Geldi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, mağazalarla yarışmakta zorlanan küçük esnafın maliyetinin düşürüleceğini açıkladı. Binlerce esnafı yakından ilgilendiren açıklamalara haberimizden bakabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2019 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ticaret Bakanı Pekcan'dan Esnafı Sevindiren Haber Geldi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tedarik ve Dağıtım Kooperatifi modeli ile mağaza zincirleriyle rekabet etmekte zorlanan perakendeci esnafların maliyetlerini düşürmeyi hedefledikleri uygulamanın tamamlandığını açıkladı. Bakan Pekcan başkanlığında 7’incisi düzenlenen Ticaret Bakanlığı İstişare Toplantısı kapsamında iş dünyasının ve sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimleri ile bir araya gelen Ruhsar Pekcan, önümüzdeki döneme ilişkin ihracat politikalarını ve tamamladıkları çalışmaları kamuoyuyla paylaşmıştır. Perakendeci esnafların kurumsal ve zincir mağazalara sahip firmalarla daha rahat rekabet etmeleri için geliştirdikleri Tedarik ve Dağıtım Kooperatifi modelinin hazır olduğunu açıklamasının ardından birçok esnaf için yeni bir umut doğmuştur. TÜRKİYE İHRACATTA 7. SIRAYA YERLEŞTİ


Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu Toplantıları kapsamında ekonomiye ve ihracata yönelik önemli açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafı sevindiren haberi verdikten sonra, Dünya Ticaret Örgütü tarafındın yayımlanan son 9 aylık verilere göre Türkiye’nin ihracat politikalarını değerlendirmiştir. Dünya Ticaret Örgütü tarafından 69 ülke baz alınarak son 9 ay için yayımlanan ihracat rakamlarına göre, bu ülkelerin 50’sinin toplamda %2,6 oranında bir düşüş yaşadığı ifade edilmiştir. Bakan Pekcan açıklamasının devamında, Türkiye’nin aynı dönemde %2,59 seviyesinde bir ihracat artışı yaşadığını vurgulamıştır. İhracat artış oranlarında dünya genelinde Türkiye’nin 7’inci sırada olduğuna dikkat çeken Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, daha yüksek ihracat ve ticaret hacmi hedeflerine ulaşmak için çalışmalara devam ettiklerini ifade etmiştir. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.