SON DAKİKA
Hava Durumu

Tam 250 bin TL verilecek... Bu "hibe" yalnızca gençler için!

Bakanlıkların sosyal yardım ve ekonomik destek açıklamaları ihtiyaç sahibi vatandaşları ve girişimcileri sevindirmeye devam ediyor. Özellikle son 5 yılda hız kazanan ekonomik desteklerden biri de genç çiftçiler için!

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2023 10:38
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2023 10:55
https://gazetebanka.com/
Tam 250 bin TL verilecek... Bu "hibe" yalnızca gençler için!

Türkiye Cumhuriyeti devleti, sosyal bir devlet anlayışına sahip olması sebebiyle vatandaşların refahı ve kalkınması için bakanlıklar vasıtasıyla bir çok destek uygulamasına sahip. Özellikle ekonomik anlamda desteklenmeye ihtiyaç duyan dar gelirli vatandaşların kolaylıkla erişebileceği birçok ekonomik destek programı mevcut. 

Bunun yanı sıra devlet, girişimcilere, çiftçilere ve esnaflara yönelik özel kredi ve hibe verme uygulamarı da yürütüyor. Özellikle genç girişimci ve çiftiler için birçok teşvik hibesi yapılıyor. Bunlardan biri de "Sen Üret Yeter" sloganıyla ortaya çıkan "Uzman Eller" desteği. Bu destek ise yalnızca gençleri ilgilendiriyor.

Peki Uzman Eller desteği nedir? Uzman Eller desteği kimlere verilir? Uzman Eller desteği ne kadar? Detaylar haberimizde...

Uzman Eller desteği nedir?

Uzman Eller desteği, gençlere yönelik bir hibe programıdır. Genç çiftçileri, üretime teşvik etmeyi amaçlar ve tarım yapmaya engel olan maddi olanaksızlıkların önüne geçmeye hedefler. Özellikle köylerden kente düzensiz göçün hız kazandığı dönemde, gençlerin bulunduğu yerlerde istihdam edilmelerini böylece kente düzensiz göç etmemelerini sağlar.

Uzman Eller desteği kimlere verilir?

Uzman Eller desteği yalnızca kırsal kesimde yaşayan genç çiftçilere verilen bir destek türüdür. Yapılan hibe yardımıyla, gençlerin kendi topraklarını sürmeleri ve o topraklarda üretim sağlamaları beklenir. Hem genç istihdamın sağlanmasını hem de tarım veriminin artırılmasını hedefler

Uzman Eller desteği ne kadar?

Uzman Eller desteği için üst sının 250 bin liradır. Hibeden yararlanmak isteyen gençler Tarım ve Orman Bakanlığı şubelerinden veya e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.