SON DAKİKA
Hava Durumu

SPK’dan Hürriyet Gazetecilik ve Formet Çelik Kapı İşlemleri Sebebiyle Ceza Yağdırdı! FORMT Hisselerine Tedbir Geliyor!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kap açıklaması ile HURGZ ve FORMT hisselerindeki işlemler nedeniyle birisi tüzel kişilik olmak üzere 15 kişiye 6 ay işlem yasağı verdi! SPK ayrıca Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (FORMT) hisselerinde 6 ay süre ile tedbir alınacağını bildirdi! SPK Kap haberi ile HURGZ ve FORMT hisse senetlerinde verilen cezaların ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2019 20:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
SPK’dan Hürriyet Gazetecilik ve Formet Çelik Kapı İşlemleri Sebebiyle Ceza Yağdırdı! FORMT Hisselerine Tedbir Geliyor!

SPK yatırımcıların hak ve yararlarının korunması amacıyla HURGZ ve FORMT hisse senetlerinde ceza ve brüt takas kararını açıkladı! Toplam 15 ismin ceza listesinde yer aldığı SPK Kap duyurusunda yer alan isimler, 6 ay süre ile Borsa İstanbul’da işlem yapamayacak. FORMT hisse senetleri brüt takasa konu edilerek 6 ay süre ile tedbire alınıyor.SPK HURGZ CEZA AÇIKLAMASI


SPK, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. (HURGZ) hakkında verdiği cezayı şu ifadelerle duyurdu:"a) Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. (HURGZ) pay piyasasında döneminde meydana gelen fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)'nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen; i) 6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 10.12.2019 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir."

SPK FORMT CEZA AÇIKLAMASI


SPK tarafından Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (FORMT) hisse senedinde işlem yapan yatırımcılara verdiği cezayı ve brüt takas kararını şu şekilde duyurdu:"6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ile V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 18'inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında 10.12.2019 tarihli işlemlerden başlamak üzere HURGZ pay piyasasında 6 ay süre ile, • Brüt takas uygulanmasına, • Açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilememesine, • Yatırım kuruluşlarının müşterilerinden internet üzerinden emir kabul etmelerinin yasaklanmasına karar verilmiştir.b) Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (FORMT) pay piyasasında 08.11.2019-04.12.2019 döneminde meydana gelen fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun (SPKn) 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen; i) 6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ile V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 18'inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında 10.12.2019 tarihli işlemlerden başlamak üzere FORMT pay piyasasında 6 ay süre ile, • Tek fiyat işlem yönteminin uygulanmasına, • Yatırım kuruluşlarının müşterilerinden internet üzerinden emir kabul etmelerinin yasaklanmasına, ii) SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 10.12.2019 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir."

Güncel KAP haberlerini, hisse önerilerini, hisse ve bilanço analizlerini takip etmek için /haberi/borsa linki üzerinden Borsa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.