SON DAKİKA
Hava Durumu

SGK Çalışan Anneye Kreş Yardımı Halkbank Tarafından Destekleniyor: 10.250 Anneye Aylık 100 Euro Ödeme 2020'de Devam Edecek!

Halkbank SGK Kreş ödemeleri için web sitesinden bir duyuru yaptı. Buna göre Halkbank hangi durumlarda annelere kreş yardımı yapacak? Halkbank’ın yaptığı kreş yardımının şartları ve özellikleri nelerdir?

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2020 19:19
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
SGK Çalışan Anneye Kreş Yardımı Halkbank Tarafından Destekleniyor: 10.250 Anneye Aylık 100 Euro Ödeme 2020'de Devam Edecek!

Halkbank’ın resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) kadın istihdamının artması için INST-CARE adlı bir proje başlatmıştır. Halkbank’ın “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında hak kazanan annelere, çocuğunu gönderdiği kreş ödemesine ait maddi destek sağlanacağı duyuruldu. Buna göre toplamda 10.250 anneye aylık 100 EURO, açılacak olan “SGK Kreş Anne Hesabı (TL-EUR)”na aylık olarak yatırılacaktır. Projenin uygulanacağı iller ise şu şekilde: Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Malatya ve Elazığ. İlgililer detaylı bilgi için https://www.sgkkurumsalcocukbakimi.org adresine tıklayabilirler.SGK EĞİTİMLİ ÇOCUK BAKICI ÖDEMELERİ


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Halkbank arasında Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) aracılığı ile, “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesine Yönelik Proje” adı altında ödemeler yapılacaktır.Bu proje İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde yürütülecek olup, ilgili anne ve eğitimli çocuk bakıcılarının bankanın şubelerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen anneye ve eğitimli çocuk bakıcıya SGK Anne (TL-EUR) ve SGK Bakıcı (TL) hesabı açılacaktır. Sertifika sahibi olan bakıcılaraysa tek seferlik bir Euro ödemesi kimlik kartının ibraz edilmesi ile yapılacaktır. İlgililer ayrıntılı bilgiler için Halkbank resmi web sitesini ziyaret edebilir, çağrı merkezlerinden danışma yapabilir, şubelerden bilgi alabilir veya söz konusu faaliyet için https://sgkegitimlibakici.org adresine tıklayabilirler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.