SON DAKİKA
Hava Durumu

Resmi Gazete'de resmen yayımlandı! O ürünün ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı!

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni bir karar ile pirinç ithalatında uygulanmakta olan gümrük vergisi sıfırlandı. 31 Ağustos 2023’e kadar geçerli olacak.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2022 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2022 09:54
https://gazetebanka.com/
Resmi Gazete'de resmen yayımlandı! O ürünün ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı!

Pirinç ithalatında uygulanan gümrük vergisi menşe ülke fark etmeksizin sıfırlandı. Menşe ülkelere göre gümrük vergilerini belirleyen listeye dipnot eklendi. Buna göre pirinç ithalatına yönelik gümrük vergisinin sıfırlanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

31 Ağustos 2023 tarihine kadar geçerli olacak karar sonrasında yeni tartışmalar da başladı. İthalat rejimine ilişkin değişiklikleri kapsayan kararlar sonrasında ilgili tarihine kadar yeni dönem resmen başladı.

PİRİNÇ İTHALATINDA GÜMRÜK VERGİSİ SIFRILANDI!

Resmi Gazete’de yayımlanan ithalat rejimi kararında değişiklik yapılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı kapsamında, pirinç çeşitleri ve çeltik ithalatının menşe ülkeler göre gümrük vergilerini belirleyen listeye bir dipnot eklemesi yapıldı.

Pirinç ithalatına yönelik uygulanan gümrük vergileri yapılan düzenleme sonrasında belirlenen tarihe kadar sıfırlandı. Eklenen dipnot sonrasında pirinç ithalatında gümrük vergisi söz konusu tarihe kadar sıfırlanmış oldu.

31 AĞUSTOS 2023’E KADAR GEÇERLİ OLACAK

Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından resmen yürürlüğe giren karar ile pirinç ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı. Bu düzenlemenin 31 Ağustos 2023 tarihine kadar geçerli olacağı aktarılıyor. Pirinç çeşitleri ve çeltik ithalatında menşe ülkelere göre gümrük vergilerini belirleyen listeye eklenen dipnot ile düzenleme uygulamaya alındı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.