SON DAKİKA
Hava Durumu

Piyasalar Endişeli: Koronavirüs Yeni SAARS Mı Olacak?

Çin’den yayılan ve ABD, Kanada, Fransa, Avustralya, Japonya, Güney Kore ve Tayland gibi ülkelerde de görülen Koronavirüs, piyasaları tedirgin ediyor. Emtiaların ve hisse senetlerinin düşüşe geçme sebebi olarak gösterilen Koronavirüs, “2020 yılının Siyah Kuğusu” olarak adlandırıldı. Piyasalar 2003 SAARS benzeri bir gelişmenin yaşanma olasılığı sonrası tedirgin! Koronavirüs etkisi piyasalarda görülmeye devam edecek mi? Hisse senetleri ve emtialar koronavirüs sebebiyle daha düşer mi?

Haber Giriş Tarihi: 27.01.2020 04:35
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Piyasalar Endişeli: Koronavirüs Yeni SAARS Mı Olacak?

Koronavirüs piyasaları tedirgin etmeye devam ediyor! Çin’de yayılan ve dünyanın farklı ülkelerinde görülmeye başlaması ile sonuçları konusunda tüm dünyayı endişelendiren Koronavirüs, finans piyasalarını da endişelendirmeye devam ediyor! 2003 yılında gerçekleşen SAARS benzeri bir gelişmeden çekinen piyasalar tedirgin! Yeni haftada piyasalarda neler yaşanacak?HİSSE SENEDİ PİYASALARI GERİLİYOR!


Hisse senedi piyasalarında “Koronavirüs satış dalgası” kendini gösterdi! Borsa İstanbul ile birlikte İsrail, Meksika, Asya ve Brezilya borsaları düşüşle kapatırken, hisse senedinde satış dalgalarının yükselmesi endişesi başladı! ABD borsaları tüm zamanların rekorunu tazelerken yayılan salgınla birlikte yatırımcılar, gerçekleşecek kar satışlarının derinleşmesinden endişe duyuyor!YATIRIMCILAR HAFTA SONUNU GÜVENLİ LİMANDA GEÇİRMEYİ TERCİH ETTİ!


Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde hisse senedi piyasalarından altına olan geçişler sonrası ons altın 1.571 dolar ile haftayı kapattı. Uzmanlar, yatırımcıların hafta sonu kapanışında yatırımcıların güvenli liman arayışı nedeniyle altında hafta sonunu geçirmek istediği yorumunda bulundu.KAR SATIŞLARI YENİ HAFTADA DERİNLEŞEBİLİR!


Piyasaların en sevmediği belirsizlikler arasında yer alan ve SAARS, Brexit, Avrupa borç krizi ve ikiz kule saldırıları gibi “Siyah Kuğu” olarak adlandırılan Koronavirüs, 2020 yılında finansal piyasaları tedirgin ediyor! Yatırımcıların kar satışlarının derinleşmesi halinde Koronavirüs gelişmeleri sebepli dünya borsalarında satış baskısı hakim olabilir!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.