SON DAKİKA
Hava Durumu

KOSGEB Kredi Desteği nedir? KOSGEB'den nasıl kredi alınır?

Günümüzde birçok girişimci, KOSGEB tarafından verilen hibe ve kredilerle işini kurabilir. Özellikle genç girişimciler tarafından sıkça merak edilen KOSGEB kredisi nedir ve KOSGEB kredisi nasıl alınır? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 09:13
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 09:13
https://gazetebanka.com/
KOSGEB Kredi Desteği nedir? KOSGEB'den nasıl kredi alınır?

Günümüzde birçok girişimci KOSGEB tarafından verilen hibe ve kredilerle işini kurabilir. KOSGEB bu zamana kadar onbinlerce girişimci ve çiftçiye ekonomik destek sağlamış ve istihdama katkıda bulunmuştur. Özellikle pozitif ayrımcılık ilkesini benimseyen KOSGEB, genç ve kadın girişimciler için çok daha avantajlı hibe ve kredi programlarına sahiptir. Peki KOSGEB kredisi nedir ve KOSGEB kredisi nasıl alınır? Detayları sizin için derledik...

KOSGEB kredisi nedir? 

KOSGEB kredisi, özellikle küçük esnafı ve kobiyi desteklemek adına verilen bir çeşit kredidir. KOSGEB kredilerinde faizler banka faizlerine kıyasla çok daha düşüktür. Hatta KOSGEB yalnızca kredi değil, küçük esnafı desteklemek ve istihdama katkıda bulunmak için girişimcilere hibe yardımında da bulunmaktadır.

KOSGEB kredisi nasıl alınır?

KOSGEB desteği alabilmek için öncelikle küçük işletme sahibi olunması gerekir. Ayrıca, sahip olunan işletme sektörünün KOSGEB kredi kapsamında olması gerekir. Küçük işletme sahibi olan kobiler, KOSGEB'in anlaşmalı olduğu bankalara gidip başvuruda bulunabilirler. Bunun yanında, dijital kanaller üzerinden de başvurular KOSGEB interner sitesi üzerinden veya anlaşmalı bankanın mobil uygulamasından yapılabilir.

KOSGEB kredisi ne kadar?

KOSGEB kredisi, kredi verilen işletmenin ölçeğine ve talebine göre değişkenlik gösterir. KOSGEB kredi ve hibeleri genellikle işletme ekipmanları üzerinden verilir. Faturalanan malzemeler KOSGEB'e bildirilir ve bunları ödemesi alınır. Bu nedenle sabit bir kredi verilmez. Fakat KOSGEB kredi ve hibelerinde üst limit 300.000 TL'dir. Bu tutar da genellikle teknoloji alanında yatırım yapacak olan işletmelere verilir. Bunun yanı sıra, yeni kurulan işletmeler için veya genç/kadın girişimciler için farklı fiyatlar üzerinden kredi verilebilir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.