SON DAKİKA
Hava Durumu

Japon Şirketlerinin Türk Şirketlerine İlgisi Devam Ediyor: AKSA Jeneratör ile Mitsubishi Ortaklık Kurdu!

Japon şirketlerinin Türk şirketlerine olan ilgisi sürüyor! Japon devleri Türk üreticilerle ortaklık yapmaya devam ediyor. Japon devi Mitsubishi Heavy Industries ile Türkiye'nin dünya çapındaki jeneratör markası Aksa Jeneratör ortak şirket kurdu! Mitsubishi-Aksa adıyla kurulan şirkette hedefler ne? Nasıl üretim yapılacak? Ortaklık beklentileri neler? Ayrıntılar haberimizde...

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2019 08:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Japon Şirketlerinin Türk Şirketlerine İlgisi Devam Ediyor: AKSA Jeneratör ile Mitsubishi Ortaklık Kurdu!

Japon şirketlerin Türkiye’nin sektörünün lideri olan şirketlerle kurduğu ortaklıklar devam ediyor. Türkiye’nin jeneratör devi Aksa Jeneratör ile Japon Devi Mitsubishi Heavy Industries ortaklık anlaşması imzaladı. İki şirket Mitsubishi-Aksa markasıyla jeneratör üretimi yapmak için Asya Pasifik merkezli ortak bir şirket kurdu. YILDA 100 MİLYON DOLAR EK İŞLEM HACMİ YARATILACAK

Aksa Jeneratör ile Mitsubishi Heavy Industries tarafından ortak kurulan Mitsubishi-Aksa, Mitsubishi motorlarını kullanarak jeneratör üretimi yapacak. Yılda 100 Milyon Dolar ek işlem hacminin yaratması beklendiği ortaklığın Aksa Jeneratörün hedeflerine ulaşmasında yardımcı olacağı belirtiliyor.“AKSA BU ORTAKLIK İLE DÜNYA JENERATÖR SEKTÖRÜNDE ÜST SIRALARA GELECEK”

Kurdukları ortaklığın dünya pazarında kendilerine sunduğu avantajdan bahseden Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker: “Günlük yaşantımızda ve çalışma ortamımızda enerji gereksiniminde sürekliliğin sağlanması için jeneratör seçimi ve kullanımı giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilmek için dünya çapındaki teknolojik gelişmelerin daha sıkı takip edilmesi gerekmektedir.Biz Aksa Jeneratör olarak teknolojimizi daima güncelledik, inovasyona önem verdik ve en önemlisi hizmet verdiğimiz sektörlerin değişen ihtiyaçlarıyla uyumlu yönde bu gelişmeleri sağladık. Mitsubishi ile birlikteliğimizi bu doğrultuda ele alıyoruz. Türkiye’nin dünya çapında jeneratör markası Aksa, bu ortaklık ile dünya jeneratör sektöründe daha üst sıralara gelecek ve Türk mühendisliğinin ve Türk sanayisinin üretim gücü global arenada daha da sağlam bir konuma taşınacaktır.” ifadeleriyle ortaklığı değerlendirdi.“TÜRK MARKA İMAJI ULUSLARARASI ARENEDA TESCİLLENMİŞTİR!”

İki yıl boyunca teknik, mühendislik ve kalite sürecinde yapılan görüşmeler sonrasında ortaklık anlaşmasının imzalandığını belirten Peker: “Konusunda uzman Japon yetkililerce yapılan değerlendirmeler ve analizler ışığında, Aksa Jeneratör 35 yıllık sektör tecrübesi ve üstün kalite standartları sayesinde bu süreci başarı ile tamamlamış ve dünya devi ile ortak olmuştur.Buna bağlı olarak gelişen ve güçlenen Türk marka imajı, bu işbirliği ile uluslararası arenada tescillenmiştir.” ifadelerini kullandı.“HEDEFİMİZ DÜNYA PAZARINDA İLK 3’E GİRMEK”

Ortaklığı değerlendirdiği açıklamasında kurulan ortaklığın hedeflerine ulaşmasında yardımcı olacağını belirtmenin ardından şirket hedeflerinden bahseden Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker: “Aksa Jeneratör olarak büyüme stratejisinin bir parçası olarak Afrika kıtasında birçok ülke, Kuzey – Güney Amerika ülkeleri ve Hindistan’ın yanı sıra Avrupa’daki yatırımlarımızı sürdürerek dünya pazarında ilk üçe girmeyi hedefliyoruz.Aynı zamanda Afrika ve Güney Amerika pazarlarındaki olası fırsatları takip ederek dünya çapındaki satış ağımızı genişleterek gelişimimizi hızlandıracağız. Uzun dönemde Brezilya ve Avustralya pazarlarında da pazar payını artırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullanarak şirketin uzun dönemli hedeflerini açıkladı.AKSA JENERATÖR KURULUŞUNDAN BU YANA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR168 ülkeye satış yapan Aksa Jeneratörün temelleri 1968 yılında atıldı. 1968 yılından bu yana büyüme ivmesini sürdüren şirketin Türkiye, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üç üretim tesisi yer alıyor. Şirketin Asya, Avrupa ve Amerika’da ayrıca 19 ofis ve 4 temsilciliği bulunuyor.168 ülkeye ihracat yapan şirket, küresel sektörde ilk 5 üretici arasında yer alıyor. 2018 yılı sonunda 1,5 Milyar TL ciro elde eden şirketin satışlarının %65’ini yurt dışı satışları oluşturuyor.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.