SON DAKİKA
Hava Durumu

Geleceğin Teknolojisi Elektrikli Araba Fiyatları Ne Kadar?

Dizel ve benzinli araçlar yerlerini elektrikli araçlara bırakmaya başladı. Birçok avantajı bulunan elektrikli araçlara ilgi giderek artırıyor. Peki, elektrikli araçların fiyatları ne kadar? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2020 02:23
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Geleceğin Teknolojisi Elektrikli Araba Fiyatları Ne Kadar?

Elektrikli araba fiyatlarına bakıldığında, özellikle otomotiv sektörünü yakından takip eden kişilerin bu araçların dizel ve benzinli araçlarla kıyaslandığında daha avantajlı özelliklere sahip olduğu için yüksek fiyatlı olmasına aşinadırlar. Son zamanlarda elektrikli arabaların oldukça revaçta olması ve avantajlarının fazla olması bu araçlara olan ilgiyi hayli arttırmıştır. Hybrit arabalar ve elektrikli arabaların piyasaya tanıtıldığı andan beri fiyatlarında yaşanan değişiklik ise bu araçların piyasasının yüksek olması ve sürekli değişmesi ile yakından alakalıdır. Ayrıca bu araçların son zamanlarda yaygınlaşmasına sebep olan çevresel problemlerinde giderek artması insanları benzinli ve dizel araç kullanımından caydırmak için oldukça önemli bir sebeptir. Bu durumun en önemli örneğine ise Fransa’da alınan karar damgasını vurmuştur. 2040 yılından sonra hiçbir şekilde benzinli ya da dizel araçların kullanılmasını yasaklayan bu durum pek çok çevreci tarafından da oldukça olumlu olarak karşılanmıştır. Ancak elektrikli arabaların piyasaya yeni sürülmesi ve diğer araçlara kıyasla daha farklı alternatiflerinin olması bu araçların fiyatlarının yüksek olmasına neden olan en önemli faktördür.ELEKTRİKLİ ARABALARIN GENEL FİYAT ARALIĞI NEDİR?


Elektrikli arabaların genel fiyat aralığına bakıldığında bu araçların normal arabalar kıyasla bir çıta daha pahalı olduğu görülmektedir. Özellikle yüksek avantajları bulunan ve diğer benzinli arabalarla kıyaslandığında hem görünüş açısından hem de avantajları açısından oldukça ilerde olduğu söylenebilen bu araçların piyasa fiyatları da buna kıyasla yüksek olmaktadır. Özellikle ülkemizde oldukça önemli bir adım atmış olan DMA firması, bu alanda kendisini öne çıkarmış firmalardan bir tanesidir. Özellikle üretmiş olduğu araçların %100 ‘ü hybrit teknolojisi ile çalışan bu üretici firma, şimdiye kadar piyasaya sunmuş olduğu araçlarını genel olan 160 bin ile 180 bin arasında satmaktadır. Bu araçların diğer araçlara kıyasla sahip olmuş olduğu e önemli özellik ise; ev tipi elektrikle şarj olabilmesi ve güçlendirilmiş bataryası sayesinde 350 km yol yapabilmesidir. Firmanın üretmiş olduğu en olanaklı elektrikli araçlardan birisi olan bu araçların güçlendirilmiş batarya kapasiteleri ise 50 kW/H’dir.2020 OCAK AYINDA PİYASAYA SÜRÜLECEK OLAN BMW İ SERİSİ ELEKTRİKLİ ARABALARIN FİYATLARI NELER?


2020 Ocak ayında piyasaya sürülmesi planlanan BMW i serisi elektrikli arabalar, daha piyasada boy göstermeden pek çok kişinin yakından takip ettiği araçların içerisinde yerini almıştır. Oldukça başarılı olarak tasarlanan ve tüketim konusunda oldukça başarılı olan bu araçların en fazla dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise diğer araçlarına kıyasla menzil geliştirici bir batarya sistemine sahip olmasıdır. Yeni tasarlanan araçlarda 120 Ah lityum iyon batarya bulunan bu araçların eski batarya sistemine göre bataryaları yüzde 30 daha büyüktür. Bu durum üretilen araçların arasında yaklaşık 310 km’ye kadar menzil farkı sunmaktadır. Bu da senelik menzile çevrildiğinde oldukça ciddi anlamda kişilere kar sunan büyük bir olanaktır. Yeni araçlarında bunun gibi daha pek çok farklı değişikliğe ve yapılanmaya giden markanın farklı pek çok özelliği de bünyesine katması bu araçların tercih edilmelerini arttırıcı en önemli özelliklerden birisidir.PEUGEOT 208 ELECTRİK MODELİ ARAÇLARIN FİYATLARI NE KADAR?


Peugeot 208 Electrik modeli araçlar yaklaşık 6 yıldan beridir üretimde ve piyasada olan 208 model araçların elektrikli araçlar sistemine göre düzenlenmiştir. Özellikle CMP platformu sayesinde elektrikli motor formatında sunulan bu araçlara sahip olmak isteyen kişilerin Peugeot 208 Electrik modeli araçlar için ödemeleri gereken miktar yaklaşık olarak 120 bin TL ile 150 bin TL arasında değişmekte olup aynı zamanda daha fazla özellikleri de içinde barındırmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.