SON DAKİKA
Hava Durumu

Garanti BBVA Takipteki Kredilerini Sattığını Duyurdu! Garanti Bankasına Borcu Olanlar Ne Yapmalı?

Garanti BBVA yaptığı açıklamayla 323,3 milyon lira değerinde takipteki kredileri Efes Varlık ve Gelecek Varlık yönetimlerine devretti. Garanti Bankasına borcu olanlar ne yapmalı? Haberimizden inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2019 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Garanti BBVA Takipteki Kredilerini Sattığını Duyurdu! Garanti Bankasına Borcu Olanlar Ne Yapmalı?

Garanti BBVA tarafından gün içinde yapılan açılamaya göre 323,3 milyon lira değerindeki takipteki kredilerini Gelecek Varlık Yönetimi ve Efes Varlık Yönetimi şirketlerine sattığını duyurmuştur. Takipteki kredi portföyündeki kredi kartı, bireysel destek kredisi, ticari kredi, kredili mevduat ve masraf hesabı türlerindeki tahsili geciken alacaklarını 25 milyon liraya satmıştır. GARANTİ BBVA TAKİPTEKİ KREDİLERİNİ 25 MİLYON LİRAYA DEVRETTİ


Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Garanti BBVA, dün akşam KAP’a yaptığı bildiride, Efes Varlık ve Gelecek Varlık Yönetimine tahsili gecikmiş olan 323,3 milyon lira değerindeki takipteki kredilerini, 25,1 milyon liraya sattığını duyurmuştur. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada farklı türdeki kredi alacaklarının ve masraf hesaplarının alacağının satışının gerçekleştirildiğini açıklamıştır. Garanti BBVA tarafından yapılan açıklamanın ardından piyasalarda bu satış gündem olmuştur. Krediler portföyünde yer alan birçok farklı türdeki 323 milyon lira değerindeki alacağını 25,1 milyon lira değerle satıldığı ifade edilmiştir. GARANTİ BBVA 323 MİLYON LİRA DEĞERİNDEKİ ALACAKLARINI SATTI


KAP’a yaptığı bildiride krediler portföyündeki; kredi kartı, bireysek destek kredileri, kredili mevduat, ticari kredi ve masraf hesabı türünde yer alan birçok farklı kredi alacaklarını, tahsilinin gecikmesi gerekçesiyle, Gelecek Varlık Yönetim A.Ş. ve Efes Varlık Yönetim A.Ş.’ye sattığını duyurmuştur. Garanti BBVA toplamda 323,3 milyon değerinde olan takipteki kredilerini 25,1 milyon lira değeri ile iki farklı finans kuruluşuna devretmiştir.GARANTİ BBVA BORCU OLANLAR NE YAPMALI?


Garanti Bankası'na borcu olan kişilere fırsat doğmuş olabilir. Varlık şirketleri kişilerin borçlarını almak için çeşitli avantajlar sunması bekleniyor. Ödeme kolaylığı, taksitlendirme gibi imkanlarla borcu bulunan kişilerin kolaylıkla ödeme yapması hedeflenecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.