SON DAKİKA
Hava Durumu

Formet Çelik Kapı (FORMT) Temettü Ödemeye Hazırlanıyor: Hisse Başı Temettü Ne Kadar Olacak?

Formet Çelik Kapı (FORMT) Kap açıklaması ile yatırımcılarına temettü duyurusunda bulundu! Şirketten yapılan açıklamaya göre Aralık ayında FORMT nakit temettü ödemesi yapacak. Yönetim Kurulu tarafından oybirliği ile alındığı duyurulan kar payı ödeme kararı ayrıntıları haberimizde...

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2019 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Formet Çelik Kapı (FORMT) Temettü Ödemeye Hazırlanıyor: Hisse Başı Temettü Ne Kadar Olacak?

Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (FORMT) Kamuoyu Aydınlat Platformu (KAP) üzerinden temettü ödeme kararını duyurdu. Şirketin Yönetim Kurulu tarafından oybirliği ile alındığı belirtilen temettü kararı için ödeme tarihi 17 Aralık 2019 olarak belirtildi.

FORMT HİSSE BAŞINA NET 0,01 KURUŞ TEMETTÜ ÖDÜYOR


FORMT Kap açıklaması ile duyurulan temettü ödemesi hisse başına net 0,0117260 TL olarak ödenecek. Şirket 17 Aralık tarihinde yapacağı temettü ödemesini yapacağını duyurduğu Kap açıklamasında hak kullanım tarihi olarak 13 Aralık 2019 tarihine işaret etti. 13 Aralık Cuma seansı kapanışında elinde FORMT hisse bulunan Borsa yatırımcıları, temettü ödemesinden yararlanabilecek.

FORMT TEMETTÜ KAP DUYURUSU TAMAMI


Formet Çelik Kapı Kap Açıklaması ile Borsa İstanbu yatırımcılarına kararı şu ifadelerle duyurdu: "Şirket merkezinde bugün toplanan Yönetim Kurulu aşağıdaki hususları karar altına almıştır;""Şirketimizin 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II - 14.1 sayılı "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği"ne göre hazırlanan ve bağımsız denetimden geçen finansal tablolarında 8.056.566,56 TL, yasal kayıtlara göre 2.955.964,27 TL tutarındaki dönem kârından, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri ve esas sözleşmemiz uyarınca ayrılması gereken yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan kısımdan, kâr dağıtımına ilişkin mevzuat gereği yasal kayıtlarda yer alan dönem kârından karşılanabilen tutar esas alınarak, 1.048.443,28 TL'nin paydaşlarımıza hisseleri nispetinde dağıtılmasına, geriye kalan kısmının ise olağanüstü yedek akçe olarak şirket kayıtlarına alınmasına ve kâr dağıtımına ilişkin ödeme takviminin belirlenmesi konusunda Yönetim Kurulu'na 15.05.2019 tarihinde yapılan 2018 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında yetki verilmiştir""Bu yetkiye dayanarak Yönetim Kurulumuz kar dağıtımının tek seferde ve nakit olarak 13.12.2019 tarihinde yapılmasına oy birliği ile karar vermiştir."Şirket KAP haberlerini yakından takip etmek için /haberi/borsa linki üzerinden Borsa sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.