SON DAKİKA
Hava Durumu

Enerji Verimliliği Yüksek Ürünler ÖTV’den Muaf Olması Gerekiyor

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, enerji verimliliği olan ürünlerin ÖTV'den muaf tutulması gerektiğini belirtti. Açıklamalara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2019 06:20
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Enerji Verimliliği Yüksek Ürünler ÖTV’den Muaf Olması Gerekiyor

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, enerji verimliliği yüksek ürünlerin ÖTV’den muaf tutulması gerektiğini söyleyerek “Tüm tüketicilere enerji verimliliği yüksek ürünleri sunuyoruz. Türkiye ekonomisine faydalarını anlatıyoruz.” açıklamasında bulundu. Arçelik’in Bolu’da düzenlenen The Kitchen Deneyim Mutfağı’nda gazetecilere açıklamalarda yapan Ebiçlioğlu, her yıl 50 öğrenciye 4 günlük uygulamalı eğitimler vereceklerini ifade etti.“BEYAZ EŞYALAR LÜKS TÜKETİM ÜRÜNÜ DEĞİL”


Yüksek teknolojili ve yüksek enerji verimliliğine sahip ürünlerin Özel Tüketim Vergisi’nden (ÖTV) muaf olması gerektiğini belirten Ebiçlioğlu, beyaz eşyaların hayatın içinde yer aldığı için lüks tüketim ürünü olmadığını kaydetti. Ebiçlioğlu, son dönemde devletin enerji verimliliği yüksek olan beyaz eşyalara vermeyi planladığı teşvik hakkında da açıklamalarda bulundu. Devlet tarafından regüle edilsin ya da edilmesin tüketicilerin enerji verimliliği yüksek ürünleri satın almaları gerektiğini belirten Ebiçlioğlu, Arçelik olarak ürettikleri tüm ürünlerin söz konusu kriterleri karşıladığına dikkat çekti.ÖĞRENCİ VE ŞEFLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLECEK


Bolu’da 2 bin kişinin ziyaret ettiği ve 100 etkinliğin gerçekleştirildiği The Kitchen projesi hakkında konuşan Erbiçlioğlu, her öğretim yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden 50 öğrenci seçilerek şeflerle birlikte 4 günlük uygulamalı eğitime alınacağını kaydetti. Bu eğitimlerde başarılı olan öğrenciler The Kitchen’daki etkinliklerde şef olarak görev yapacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.