SON DAKİKA
Hava Durumu

Emekliler Dikkat: 2020 Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Kaderi O Tarihte Belirlenecek! İşte Emekliye Promosyon Ayrıntıları

13 milyon emeklinin gözü kritik görüşmeye çevrildi! Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) gelecek ay emekli maaş promosyonu 2020 görüşmesini gerçekleştirecek. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) yetkilileri ise promosyon görüşmelerinde söz hakkı almak istiyor! Emeklilere ne kadar promosyon ödemesi yapılıyor? 2020 promosyon ödemeleri ne kadar olacak? En yüksek emekli promosyonu kaç para? 2020 emekliye promosyon ödemesi görüşmeleri ayrıntıları ve emekli maaşı taşıma kampanya ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2020 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Emekliler Dikkat: 2020 Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Kaderi O Tarihte Belirlenecek! İşte Emekliye Promosyon Ayrıntıları

SGK ile TBB arasında yapılacak 2020 emekli maaş promosyon ödemeleri görüşmeleri için tarih belirlendi! Gelecek ay yapılacağı açıklanan emekliye promosyon ödemesi görüşmeleri öncesinde Türkiye Emekliler Derneği yetkilileri, ödenecek promosyonda söz hakları olduğu gerekçesi ile toplantıya katılmak istedikleri görüşlerini aktardı.“EMEKLİLER OLMADAN BELİRLENECEK BİR PROMOSYONUN SOSYAL YANI EKSİK KALACAKTIR”


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) adına AA’ya açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Gazi Aykırı, bankaların emekli maaş promosyon ödemelerinin mimarı oldukları açıkladı.

Aykırı, bankaların emekli maaş promosyonu için belirleyici olmasına izin verilmemesi gerektiğini aktararak: “Promosyon konusunda bankaların tek taraflı dayatmalarına izin verilmemeli. Önümüzdeki ay başlayacak olan görüşmelerde TÜED olarak biz de masada olmak istiyoruz. Emekliler olmadan belirlenecek bir promosyon miktarının sosyal yanı eksik kalacaktır.” ifadelerini kullandı.GEÇEN YIL EN YÜKSEK PROMOSYON ÖDEMESİ 450 TL OLARAK BELİRLENMİŞTİ!


SGK ve TBB arasında yapılan promosyon ödemeleri görüşmelerinde emekliler için en yüksek 450,00 TL olarak belirlenen promosyon ödemelerinde, emekli aylığına göre ödeme tutarları şu şekilde değişiyordu:999 TL’ye kadar emekli aylığı için 300,00 TL1.000 TL – 1.999 TL emekli aylığı için 375,00 TL2.000 TL ve üzer emekli aylığı için 450,00 TLÖZEL BANKALARDA 1100 TL’YE KADAR PROMOSYON ÖDEMESİ YAPILDI!


Kamu bankalarında SGK ve TBB tarafından belirlenen tarife uygulanırken, özel bankalar farklı emekli maaş kampanyaları ile emeklilere 1.100 TL’ye varan promosyon ödemeleri gerçekleştirdiler. Özel bankaların emekli maaş müşterisini artırdığı bu dönemde ayrıca emekli bankacılık hizmetleri gelişerek düşük faizli kredi ve bankada işlem önceliği gibi sayısız bankacılık hizmeti sunuldu.2020 EMEKLİ PROMOSYON SÖZLEŞME SÜRESİ NE ZAMAN SONLANACAK?


Şubat ayı içerisinde SGK ile TBB arasında yapılacak promosyon ödeme tutarının belirlenmesinde TÜED temsilcilerinin katılıp katılmayacağı henüz netleşmezken, Şubat ayında emeklilerin büyük çoğunluğu ile bankaların maaş sözleşmeleri sona eriyor. Bankalarca düzenlenecek emekli maaş promosyon ödeme kampanyalarının önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor.2020 EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYALARI NE ZAMAN DUYURULACAK?


Bankaların emekliye promosyon ödemesi 2020 kampanyaları duyurulmaya başladı. Emekli promosyonu kampanyasını ilk duyuran banka QNB Finansbank oldu. Ek ödemelerle birlikte QNB Finansbank 1.250 TL’ye varan promosyon ödemesi yapacak.Bu dönemde özel bankaların emekli maaşı taşıma 2020 kampanyalarının duyurulması beklenirken, asıl düzenlemelerin SGK ve TBB görüşmeleri sonrasında gerçekleşmesi bekleniyor.2020 PROMOSYON ÖDEMELERİ NE KADAR OLUR?


SGK geçtiğimiz yıl toplam 13 milyon emekli için 300 milyar lira ödeme yaptı. 2020 yılında bu rakamın 350 milyar lira olması hedefleniyor. Emeklilerin promosyon ödemesi 2020 beklentileri enflasyon oranında artış yönünde gerçekleşse de bankaların yaklaşık %10 ile %20 aralığında promosyon ödeme ücretlerine zam yapması bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.