SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Lise, üniversite 5.500 TL yardım başvurusu detayları ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından öğrencilere yeni bir müjde verildi. 5.500 TL öğrenci yardımının detayları belli oluyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2022 13:43
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2022 13:43
https://gazetebanka.com/
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Lise, üniversite 5.500 TL yardım başvurusu detayları ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde kabine toplantısı sonrasında müjde niteliğince birçok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bunlarda biri de öğrencilere yönelik yapılacak yardımlar oldu.

Özellikle son dönemde birçok öğrencinin barınma ve geçim sıkıntısı yaşamalarının ardından gelen bu yardımı açıklaması büyük sevinç yarattı. Lise, üniversite 5.500 TL öğrenci yardımının detayları ortaya çıktı. Öğrencilerin yanı sıra toplumun birçok farklı kesiminden vatandaşa yönelik de destekler hakkında açıklamalar yapıldı.

5.500 TL ÖĞRENCİ DESTEK YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başarı teşvik programı kapsamında sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerin devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren öğrencilere net asgari ücret, yükseköğretim öğrencilerine asgari ücret kadar, ayrıca 4 yıllık üniversite kazanan aynı kapsamdaki öğrencilere aylık 100 lira destek ödemesi yapılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda ayrıca YÖK tarafından belirlenecek ilk 500 üniversiteye giren öğrencilere de başarı destekleri sağlanması hedeflenmektedir.

5.500 TL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından lise, üniversite öğrencilerine yönelik kabine toplantısı sonrasında verilen müjde sonrasında başvuru detayları da araştırılmaya başladı. 5.500 TL öğrenci yardımı kapsamında henüz başvurulara ilişkin detaylar açıklanmadı. Destek programının kapsamında göre ilgililerin başvurularını kolayca yapmalarının sağlanması beklenmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.