SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli koronavirüs açıklaması: İpin ucunu asla bırakamayız!

Bugün düzenlenecek koronavirüsle mücadele eşgüdüm toplantısının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını ve ekonomik etkileri üzerinde önemli açıklamalarda bulundu. Hastalığın kontrolü için birkaç haftanın önemine değinen Erdoğan, ipin ucunun bırakılmayacağı mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs açıklaması ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2020 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli koronavirüs açıklaması: İpin ucunu asla bırakamayız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen koronavirüsle mücadele eşgüdüm toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin olacağına da değinen Erdoğan, birkaç haftalık periyodun önemine değindi.“CİDDİ EKONOMİK SONUÇLARI ORTAYA ÇIKACAKTIR”


Başkanlık ettiği toplantı öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, virüsün kontrol altında tutulmasıyla ilgili sağlık önlemlerinin alınacağı ile birlikte diğer toplantıların da hayata geçirileceği mesajını verdi. Bugünkü toplantının önemine değinen Erdoğan toplantı öncesinde, “Günlük hayatı durma noktasına getiren böyle bir sürecin pek çok boyutu yanında ciddi ekonomik sonuçları da ortaya çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.Salgınla mücadele ederken ekonomi çarklarının dönmesi çabalarının zorluğuna değinen Erdoğan, “Hem hastalığın salgına dönüşmesini engelleme hem de üretim ekonomiyi canlı tutma mecburiyetimiz var.” cümleleriyle salgının sadece sağlık sorunu olmayacağını belirtti.“UMDUĞUMUZDAN GÜZEL BİR TABLO BİZİ BEKLİYOR”


Devlete ve özel sektöre düşen görevlere değinen Erdoğan, salgınla mücadele için birkaç haftalık periyodun önemine değindi. Erdoğan, “Birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, milletimizi bilgilendirir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutarsak umduğumuzdan da güzel bir tablo sizi bekliyor.” dedi.2018 yılı Ağustos ayında yaşanan kur – faiz - enflasyon sarmalına değinen Erdoğan, “Bu dönemde ipin ucunu asla bırakamayız.” ifadeleri ile ekonomik gidişatın takip edileceğinin altını çizdi. Erdoğan konuşmasında ayrıca petrol fiyatlarında yaşanan düşüşle finans alanında yaşanan gelişmelerin, Türkiye ekonomisine ilave avantajlar sağlayacağı beklentisini paylaştı.TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA YAPILACAK


Düzenlenen koronavirüsle mücadele eşgüdüm toplantısının ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan tedbirler ve toplantı kararları ile ilgili açıklama yapılacağını duyurdu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.