SON DAKİKA
Hava Durumu

Az (Düşük) Sermaye İle Aylık 5-6 Bin TL Kazandıran İş Fikirleri

Az sermaye gerektiren işler ile aylık memur maaşından fazla kazanç elde etmem mümkün! Değişen trendler sonrası ortaya çıkan düşük sermayeli iş fikirleri ile ayda 5 bin - 6 bin TL arasında gelir elde edilebiliyor. Düşük bütçeli iş fikirleri ile kendi patronu olmak isteyenler, az sermaye riski alarak kendi işini kurabiliyor. Az sermayeli, alıcısı hazır ve karlı iş fikirlerinden oluşan ve az sermayeli bayilikler ile ilginç iş fikirlerini içeren karlı iş fikirlerini sizler için derledik.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2020 01:50
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Az (Düşük) Sermaye İle Aylık 5-6 Bin TL Kazandıran İş Fikirleri

Az sermeye ile aylık 5-6 bin TL kazandıran iş fikirleri arasında bebek fotoğrafçığı, mantar yetiştiriciliği, yarasa gübresi satışı, seyyar pilavcılık, fırıncılarla anlaşma, çiğ köfte bayiliği açma, minyatür bahçe ve takı tasarımı yapma gibi iş çeşitleri yer alır.Doğum Anı ve Bebek FotoğrafçılığıSosyal medyanın da etkilisi ile ebeveynler bebek sahibi oldukları özel anı profesyonel fotoğraflar ile ölümsüzleştirmeyi tercih ediyorlar. Bu durum doğum anı ve bebek fotoğrafçılığını az sermeye ile etkili kazanç elde edilen bir meslek haline getirmiştir.

Kaliteli ve profesyonel fotoğrafçılığa uygun bir fotoğraf makinesi ve az sayıda ek ekipmanın alınması ile bu işe başlanırken, bebek fotoğrafçılığı yapıldığı bilgisi ise sosyal medya üzerinden açılan hesaplar ile anne ve babalara duyurulur. İlk adımda çekilen bebek ve doğum fotoğraflarının iş amaçlı açılan sosyal medya hesabından herkese açık şekilde paylaşılması, fotoğrafların başarılı olması, yeni taleplerin artmasını sağlar. Çekilen fotoğrafların başarılı bulunması ile bu işteki deneyim daha da ileriye taşınır.Fotoğrafçı, bu işi yapmaya başladığı ilk dönemlerde asgari maaşın üzerinde rakamlar kazanırken, birkaç başarılı iş ardından aylık 5-6 bin TL arasında bir gelir kazancı elde eder.Mantar YetiştiriciliğiMantarın kolay yetiştirilmesi ve bunun yanında talebinin fazla olması, mantarcılığı girişimcilere uygun bir meslek haline getirir. Mantar yetiştiriciliğinde başlangıç sermayesine ne kadar para ayrılacağı, kişinin kararlarına bağlı olarak şekillenir. Bir kişi büyük ölçekli veya küçük ölçekli yetiştiricilik tesisi açmaya karar vermekte özgürken, yetiştireceği mantar çeşidini pahalı ve ya ortalama bir bütçe ile yetiştirilebilen mantar türlerinden seçme olanağı da bulunmaktadır.

Bu bilgiler kapsamında orta ölçekli bir sermeye ile istiridye mantarı ve kültür mantarı yetiştiriciliği kolaylıkla yapılır. 50 metrekarelik bir alanda istiridye mantarı yetiştirmek için başlangıç için 4.000 ila 5.000 TL arasında bir sermeye tüm giderleri karşılar.İstiridye mantarı yetiştiriciliği, maliyeti ve ortalama kazanç bilgileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz: /ekonomi/istiridye-mantar-yetistiriciliginin-2020-maliyeti-ne-kadar-detayli-h4359.htmlMantarların üretim ardından tesislere satılması, Pazar alanlarından yapılan talepleri karşılamak için dağıtılması ile aylı 5 bin TL’ye kadar kazanç elde edilir. Dağıtım ağının genişliği ve kurulum masraflarının düşük oluşu, mantar yetiştiriciliğinin az sermaye ile aylık 5-6 bin TL kazandıran iş fikirleri arasına yer almasını sağlamıştır.Yarasa Gübresi SatışıÖzellikle yurt dışında yoğun şekilde tercih edilen yarasa gübresi satışı aylık 5 ila 6 bin TL arasında gelir kazancı bulunana bir iş koludur. Yarasa gübresi satışı için öncelikte gübreyi yetiştirmek için gerekli olan küçük ölçekli tesis açılışının yapılması gerekir. T.C Tarım Ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’ne talepler yapılarak, Türkiye’de yer alan mağara konumlarına yakın bölgelerde 5 ila 6 bin TL sermeye ayrılarak tesis açılışı sağlanır. Türkiye’de yarasa gübresi rezervi açısından oldukça zengin olan mağaralardan izin ile gübre çıkartılarak satışı sağlanır.

Düşük sermeye ile yapılması ve elde edilen gübrenin bitkiler üzerinde verimliliği % 50 oranına kadar yükseltiyor olması, bu işin karlı bir niteliği sahip olmasını sağlamaktadır. Çıkarılan gübre ise çiftçiler ve tarım tesisleri tarafından yoğunlukla talep edildiğinden, aylık minimum 5 ila 6 bin TL arasında bir kazanç sağlamak mümkündür.Seyyar PilavcılıkSeyyar pilavcılık için sağlık koşullarına uygun olması şartı ile pilav evde hazırlandığı için oldukça düşük bir sermeye ile işe başlanır. Pilavın satışı için gerekli olan arabaların ise, ısıtıcılı ve 3 tekerlekli modelleri 1.500 TL gibi uygun rakamlara satın alınır. Diğer giderler ise tüp, pirinç ve gaz kullanım maliyetledir. Bu maliyetleri karşılamak ise her ay için ortalama 1.000 TL harcanması gerekir. Maksimum 3.000 ila 4.000 TL arası bir sermeye ile başlanan seyyar pilavcılık işinden aylık 5 bin ila 6 bin TL ‘ye varan gelir elde etmek mümkündür.

Fırıncılarla AnlaşmakLezzetli hamur işleri, börek, poğaça, pasta ve tatlı çeşitleri yapmayı seven ve tariflerinde başarılı olana kişiler, adreslerine yakın konumda yer alan fırınlarla anlaşma yaparak, ürünlerini fırında satışa sunarlar.Bu iş için ilk etapta tarifin hazırlanması ve fırınlara denenmesi için götürülmesi gerekir. Tariflerin beğenilmesi halinde ise haftalık veya günlük olarak fırınla anlaşılan adet üzerinden pişirilen poğaça, tatlı ve börekler fırın vitrinlerinde satışa sunulur. Satılan her bir üzün için ise anlaşılan değer üzerinden komisyon ödemesi alınır.

Her gün poğaça satışı için anlaşıldığında standart adetlerle poğaça yapmak için aylık maksimum 2.000 TL gibi bir rakam, un, yağ, şeker gibi ürünlerin alımına harcanır. Bu sermayenin ayrıldığı fırın ile anlaşma ve ev yapımı hamur işlerini satma işleminden ise 5.000 TL ‘ye kadar aylık gelir elde edilir.Çiğ Köfte Bayiliği AçmakÇiğköfte firmaları, bayilik imkanları sunarken, isim hakkı için ödeme talebinde bulunmamaktadırlar. Bu durum çiğköfte bayiliği açmayı avantajlı bir hale getirir. Diğer yandan bayiliği alınan firmalardan çiğ köfte günlük olarak ve hazır şekilde alınır. Sağlık şartlarına uygun satış sağlanana bu alanda, taze ürünlere olan talepte daha yüksektir.

Çiğköfte bayiliklerinin alımı için ortalama 4.000 TL’lik bir sermaye ayrılması gerekir. Bu sermaye ile açılışı yapılan bayiliklerden elde edilecek gelir ise aylı 5 ila 6 bin TL rakamlarına ulaşır. Çiğ köftenin tüketimi tercih edilen bir yiyecek oluşu ve günlük çiğ köfte miktarının bayilik kapsamında hazır alınması, zarar elde edilme oranlarını düşürür.Minyatür ve Teraryum Bahçe YapımıTeraryum ve minyatür bahçeler dünyada popüler olan ve dekorasyonda kullanılan etkili aksesuarlardır. Bu dekorasyon ürünlerinin çok tercih edilmesi ve yapım aşamalarının hem az maliyetli hem de eğlenceli olması, birçok kişinin minyatür bahçe yapma alanına yönelmesini sağlar.

Minyatür bahçelerin yapılması için özel olarak satılan minyatür ağaçlar, çiçekler, çimen ve ahşaptan küçük objeler internet üzerinde yer alan hobi mağazalarından kolaylıkla temin edilir. Kişi, bütçesine uygun malzemeler alarak, kendi tasarımı olan bu minyatür bahçeleri oluşturup, internet üzerinden ve sosyal medyadan satışa sunar. Minyatür ve teraryum bahçe yapımı ve satışı az sermaye ile aylık 5-6 bin TL kazandıran iş fikirleri arasında yer alır.Tasarım Takı Yapmak ve SatmakTasarım takı yapımında, çarpıcı modeller oluşturuluyor ve bu modellerin sosyal medya üzerinden etkili tanıtımı yapılıyor ise aylık 5 bin TL’ye varan bir kazanç elde etmek mümkün. Diğer yandan takı tasarım işinde, tasarlanılan modelin özelliklerine göre sermaye ayrımı yapılmaktadır.Özellikle sokak modasıyla ve yeni trend dinamikler ile uyumlu şekilde tasarlanan takılar, internet üzerinden yapılan satışlarda, sosyal medya kullanıcılarınca rağbet görür. Her hangi bir hobi mağazasından takı yapımı için gerekli olan zincir, boncuk, metal kordon, takı yapımı aletleri gibi elemanlar bir ay boyunca kullanıma yeterli adette 300 ila 700 TL arasında bir sermaye ile alınarak, tasarım yaratmaya başlanır.

Yapılan takılar ise Instagram, Facebook sayfaları açılarak, bu sayfalar üzerinden detaylı bilgileri ile kitleye tanıtılır. Tercih edenler tasarım takılarını, aksesuar satışı yapan dükkanlara sunarak, vitrinlerde satılmasını da talep ederler. Bu gibi bir durumda satılan her yasarım takı başına mağazalardan komisyon alınır. Takılara rağbetin çoğalması ve günlük üretim sayısının artması ise takı tasarım işinden elde edilen kazançta yükselir. Takı tasarımı ve satışı, az sermaye ile aylık 5-6 bin TL kazandıran iş fikirleri arasında yer alır.Sermayesiz iş kurma fikirleri ve ortalama kazanç getirileri için yazımızdan yararlanabilirsiniz: /ekonomi/sermayesiz-nasil-is-kurabilirim-en-karli-yontemler-nelerdir-h6649.html

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.