SON DAKİKA
Hava Durumu

Akaryakıtta zam! Motorin fiyatları arttı! Bu geceden itibaren fiyatlar değişiyor

Akaryakıta gelen zam haberleri gündemde kalmaya devam ediyor. Motorin için litre fiyatına 1.05 liralık zam geldi. Yükselen motorin fiyatları artık zamlı rakamdan işlem görecek. Peki akaryakıt zammı için son rakamlar ne oldu?

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2023 14:13
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2023 14:13
https://gazetebanka.com/
Akaryakıtta zam! Motorin fiyatları arttı! Bu geceden itibaren fiyatlar değişiyor

Akaryakıta yapılan zamlar, indirimler ve brent petrol fiyatında ki dalgalanmalar gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Benzin litre fiyatı için ardı ardına zam haberi geldi. Benzin zammından sonra da motorin için zam haberi gündemdeki yerini aldı. Artık benzin ve motorin zamlı fiyatları ne kadar olacak? İllere göre zamlı akaryakıt fiyatları…

Araç sahibi vatandaşlar tarafından merakla takip edilen haberler arasında akaryakıt zam haberleri yer alıyor. Birçok il için akaryakıt fiyatlarının ne kadar olacağı merak edilmekte. Öncelikli olarak İstanbul, İzmir, Ankara için akaryakıt fiyatları araştırılıyor. Geçtiğimiz haftalarda ve dün itibariyle benzine üst üste zam geldi. Benzin zammından sonra da motorin litre fiyatında değişikliğe gidildi. Araç sahipleri tüm bu gelişmeleri yakından takip etmekte.

2022 yılında akaryakıt için rekor düzeyde zamlar yapılmıştı. İçinde bulunduğumuz 2023 yılında da zam haberleri gelmeye başladı. İlk zamanlar indirim yapılan benzin fiyatları son haftalarda üst üste zamlanmaya başlandı. Zam sonrası benzin litre fiyatı 20 liranın üzerine çıkmış oldu. Herhangi bir değişiklik olmayan motorin fiyatları ise bugün itibariyle zamlandı. Motorin litre fiyatına 1.05 lira zam geldi.

KÜRESEL DALGALANMALAR AKARYAKITA ETKİ EDİYOR

Yılın bugününe kadar herhangi bir zam haberi gelmeyen motorinden de zam haberi geldi. Motorin litre fiyatı zamlandı. Bugün itibariyle motorin litre fiyatın 1.05 lira zam yapıldı. Gelen zam sonrasında İstanbul’da litre fiyatı 23 lira 17 kuruş olurken Ankara için bu fiyat 23 lira 5 kuruşa çıktı. İzmir’de ki son motorin zammı fiyatı ise 23 lira 51 kuruş olarak güncellendi.

Küresel petrol seviyesi ve dolar kurundaki yaşanan dalgalanmalara bakılarak ülkedeki akaryakıt fiyatları değişiklik göstermekte. Yaşanılan durgunluk ya da artış akaryakıt fiyatlarını etkiliyor. Dolar kurunda herhangi bir belirgin artış meydana gelmezken küresel petrol fiyatlarındaki yükseliş etkili oldu. Ham petrol fiyatı 80 dolara yaklaşmışken Brent petrol fiyatı da 85 dolar civarında işlem görmekte. Yaşanılan bu artış ülkedeki petrol fiyatlarının da zamlanmasına neden olmakta.

18 OCAK 2023 İTİBARİYLE AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul:

Motorin: 23.17 lira

Benzin: 20.35 lira

Ankara:

Motorin: 23.45 lira

Benzin: 20.63 lira

İzmir:

Motorin:23.51 lira

Benzin: 20.57 lira

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.