SON DAKİKA
Hava Durumu

2023 devlet desteği neler? 2023 devlet hibe ve teşvik kredileri neler, nasıl alınır?

Türkiye Cumhuriyeti, sosyal devlet anlayışıyla dezavantajlı gruplara, girişimcilere, çiftçilere vb. birçok nitelikte vatandaşına sosyal yardımlar, işletme destekleri ve hibeleri verir. Bu doğrultuda vatandaşlar, 2023 yılında hangi desteklerin verildiğini merak ediyor, işte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 09:31
https://gazetebanka.com/
2023 devlet desteği neler? 2023 devlet hibe ve teşvik kredileri neler, nasıl alınır?

Türkiye Cumhuriyeti, sosoyal devlet olma ilkesinden yola çıkarak birçok vatandaşa sosyal yardımlar, teşvik kredileri ve heibe destekleri sağlıyor. Dezavantajlı gruplardan esnaflara, esnaflardan çiftçilere birçok vatandaş, devlet kanallarının kendi niteliği için açıkladığı desteklerden faydalanabilir. Peki 2023 devlet desteği neler? 2023 devlet hibe ve teşvik kredileri neler? Devlet Teşvik Kredisi kimlere verilir? İşte detaylar...

2023 devlet desteği neler?

2023 yılında da, devlet vatandaşlar için özel olarak düzenlediği destek paketlerini açıklamaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda hız verilen destek hizmetler, 2023 yılında da devam ediyor. Desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı birçok ekonomik yardımdan faydalanbilirler. Bakanlıkların sağladığı bütün destek programları 2023 yılında da devam ediyor. Bunun yanı sıra, esnaf ve çiftçiler de devletin geçtiğimiz senelerde duyurduğu hibe ve kredi desteklerinden faydalanabilir.

Devlet Teşvik kredisi nedir?

Devlet Teşvik Kredisi, yeni girişimciler için özel olarak verilen bir çeşit kredidir. Bu kredi genellikle mikro işletmelere, istihdam yardımı olunması adına verilir. Ayrıca ülkeye getirilebilecek yeni yatırımlar ve işletmelerde yapılacak olan revizyonlar da bu krediden faydalanabilmek için geçerli sebeplerdir. Devlet Teşvik Kredisi'nden yararlanmak isteyen vatandaşlar, devlet bankaları şubelerine müracaat edip bilgi alabilirler.


Tarım hibe desteği nedir?

Tarım hibe desteği, özellikle kırsaldan kente düzensiz göçü kontrol almak ve toprakların tekrar işlevsel hale getirilmesini sağlamak amacıyla verilir. Çiftçiler ve genç çiftçiler devletten tarım hiibesi ve kredisi alabilirler. Devlet bu konuda özellikle genç çiftçileri desteklemektedir. Kırsaldaki verimli toprakları tekrar faaliyete geçirmek, çiftçinin tarım yapması önündeki maddi imkansızlıkları kaldırmak için devlet hibe desteği verir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.