SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Ocak Ayı MTV Ödeme Son Gün Ne Zaman? Güncel MTV Ücreti Ne Kadar, Nasıl Ödenir?

Milyonlarca insanı ilgilendiren MTV ödemelerinde ilk taksit başladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2020 yılı Ocak ayı ödemelerinin son günü ne zaman? MTV ilk taksit ödemelerinin güncel ücreti ne kadar? 2020 MTV ödemesi nereden ve nasıl yapılır? Gibi sorular birçok insanın kafasında soru işareti oluşturmaktadır. MTV ödemeleri bilgilerine haberimizden bakabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2020 12:14
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Ocak Ayı MTV Ödeme Son Gün Ne Zaman? Güncel MTV Ücreti Ne Kadar, Nasıl Ödenir?

Motorlu Taşıtlar Vergisi, sürücüleri oldukça yakından ilgilendiriyor. 2020 yılı Ocak ayı itibariyle sürücüler, aracı olanlar, Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksitini ödeyecekler. Temmuz ayı itibariyle de ikinci taksitler ödenecek. Ödemeleri belirtilen tarih aralığında yapmayan sürücüler için gecikme faizi uygulanacak. Verginin ilk taksiti, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesi, vergi daireleri ve bankalar aracılığıyla ödenebilecek. MTV ödemeleri birinci taksidi için son ödeme tarihi 31 Ocak 2020’dir. Vergiyi belirtilen tarih içinde ödemeyenlere gecikme faizi uygulanacaktır. Vergiyle ilgili bir diğer husus da eğer aracınızı ilk taksitin son ödeme gününden sonra almış iseniz 1 ay içinde ödemeniz gerekmektedir. İkinci taksit için ise aynı şartlar geçerlidir.MOTORLU TAŞIT VERGİSİ BORCU NASIL ÖDENİR?


2020 yılının ilk MTV taksit ödemeleri 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle başladı. Vergi mükellefleri, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesinde yer alan İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden hesaba ihtiyacı olmadan ve giriş yapmadan MTV ödeme alanına sadece plaka ve TC Kimlik Numarası’nı girerek borçlarını görüntüleyebilir ve ödeyebilirler. Ayrıca vergi mükellefleri, anlaşmalı bankaların kredi kartları ile şubelerinden, alternatif ödeme kanallarından (İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık vb.) PTT işyerlerinden ve tüm vergi dairelerinden borçlarını ödeyebilirler.MTV ücreti sabit olmamakla beraber aracın emisyon oranına göre değişmektedir. Emisyon oranını ise motorun silindir hacmi belirlemektedir. Aracın motorunun silindir hacmine paralel olarak vergi borcu da artıp azalmaktadır. Dolayısıyla, motor gücü düşük olan, emisyonu daha az oranda olan araçlar, daha düşük düzeyde vergi borcuna sahiptir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.