SON DAKİKA
Hava Durumu

Zorunlu trafik ve kasko sigortasındaki artış cep yakacak: Önümüzdeki yıl 2 katına çıkacak

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2022 13:49
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2022 13:42
https://gazetebanka.com/
Zorunlu trafik ve kasko sigortasındaki artış cep yakacak: Önümüzdeki yıl 2 katına çıkacak

Araç sahipleri şokta! Araç fiyatlarında yaşanan artış enflasyonun etkisiyle vatandaşı zor durumda bıraktı. Yeni bir artış haberi ise araç trafik sigortası ve kasko fiyatlarına yönelik gerçekleşti. Yaşanan enflasyon zorunlu trafik sigortası ve kasko fiyatlarında fahiş artışları beraberinde getirdi. Konu üzerine EBS Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü değerlendirmede bulundu. EBS GENEL MÜDÜRÜ EROL ŞAHİN UYARDI! Eğitim Bir Sen Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Erol Şahin enflasyondaki artışa yönelik uyarılarda bulundu: "Durum tamamen enflasyonla karşılaştırılmamalı. Ülkemizdeki resmi enflasyon oranı şu anda %80 farklı kanallardan bakıldığında ise bu oran %160'ı görüyor. Maliyetlerde elbette ki artışı beraberinde getiriyor. Bugün bir aracın ön tamponunun fiyatı 40 lira olmuş durumda. Kasko ve sigortaya ulaşımda bir hayli zor hale geldi" dedi. SİGORTA EYLÜL'DE %20 ARTACAK! Ağustos ayında yürürlüğe giren sigorta yönetmeliği 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak yeni rakamları gün yüzüne çıkardı. Eylül itibariyle %20 artış gösterecek olan sigorta fiyatları her ay %4'lük artış ile devam edecek. Yıllık artışa bakıldığında %100'ün üzerinde bir rakam oluşması bekleniyor. Öte yandan trafik sigortası yaptırmak zorunlu ancak vatandaş bunu yaptıramıyor. Zorunlu olmasına rağmen vatandaşın gücü yetmiyor. KASKO YAPTIRAN SAYISI 4 MİLYON!

EBS Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Başkanı Şahin: "Kasko herkesin şikayet ettiği bir durum. Ülkemizde vatandaş kredi dönemini bitiriyor. 3 yaş dönemine geçiyor fakat kasko yapmayı bırakıyor" dedi

"Ülkede 25 milyon otomobil kullanıcısı bulunmasına rağmen kasko yaptıran sayısı sadece 4 milyon. Yolda görülen yüz aracın 20'sinde trafik sigortası bulunmuyor" diyerek ekledi. GELECEK YIL İKİ KATINA ÇIKABİLİR! Erol Şahin: "Alım gücü gittikçe düşüyor. Maaşlar artmış gibi gözükse de enflasyon karşısında eziliyor. Enflasyon her geçen gün daha da artacak. Gelecek yıla bakıldığında aslında bu oranlar iki katına çıkacak. 2021 yılındaki veriler sigortasız araç sayısının %10 olduğunu ortaya çıkarmıştı fakat bugün itibariyle elde edilen verilerde bu sayı %20'yi bulmuş vaziyette. Sigorta fiyatlarındaki artış ve kaskodaki yükseliş vatandaşın gücünün yetemeyeceği bir hale getiriyor. %20'lik oran önümüzdeki yıl %30'a kadar ulaşabilir. Bu kritik bir rakam" dedi. KASKO FİYATLARI CEP YAKIYOR! Elde edilen ve veliler ise oldukça ilginçti her 5 araçtan birinin sigortası bulunmuyor. Sigortada fiyatlar ise %100'e ulaşmış durumda. Ülke için bu durum pek iç açıcı değil. Sosyal medyanın da gündeminde olan en çok şikayet edilen ise kasko fiyatları diyerek" ekledi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.