SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası’ndan düşük fiyatlı gayrimenkul almak için son fırsatlar: İstanbul’dan satılacak, sadece 4 adet var; devamı yok!

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2022 14:13
Haber Güncellenme Tarihi: 25.07.2022 13:59
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası’ndan düşük fiyatlı gayrimenkul almak için son fırsatlar: İstanbul’dan satılacak, sadece 4 adet var; devamı yok!

İcradan hem konut hem de işyeri satışlarını vatandaşların nezdinde popüler hale getirmiş olan şey, bankaların bu satışlar esnasında sattığı gayrimenkullerden KDV almaması oluyor. Bu da fiyatların daha düşük olmasını sağlıyor. Öte yandan Ziraat Bankası, bu ay İstanbul’da iki işyeri ve iki konut satışa çıkarmış bulunuyor.

Ziraat Bankası’ndan düşük fiyatlı gayrimenkul almak için son fırsatlar: İstanbul’dan satılacak, sadece 4 adet var; devamı yok! ZİRAAT BANKASI, E-İHALE İLE İSTANBUL’DAN İŞYERİ SATIŞLARINA BAŞLIYOR İstanbul Sancaktepe'de bulunan depolu bir dükkan için e-İhale sürecini başlatmış olan Ziraat Bankası, bölgenin Sarıgazi Mahallesi’nde yer alan bir işyeri için teklifleri kabul etmeye başlamış bulunuyor. İhale boyunca teklifleri alacak olan Ziraat Bankası, teklifleri 1 milyon 2 bin 500 TL’den başlatıyor.

İhalelerine katılım için bir teminat gösterilmesini şart koşan Ziraat Bankası, teminat olarak ise ihale başlangıç bedelinin yüzde 6’sınn ihaleden önce bankaya yatırılmasını istiyor. Öte yandan Ziraat Bankası, bu işyerinin kullanım alanını 130 metrekare olarak duyurmuş bulunuyor.

Ziraat Bankası’ndan düşük fiyatlı gayrimenkul almak için son fırsatlar: İstanbul’dan satılacak, sadece 4 adet var; devamı yok! ZİRAAT BANKASI, İSTANBUL’DAN DAİRE DE SATIYOR İşyerlerinin yanı sıra icra usulüyle eline geçmesi halinde konut satışları da gerçekleştiren Ziraat Bankası, İstanbul ilinden bu ay ihale ile satışa çıkaracağı iki konut için ilan yayınlamış bulunuyor. Ziraat Bankası’nın İstanbul konutlarının biri 78 metrekare genişliğinde iken, diğerinin kullanım alanının ise 92 metrekare olduğu banka tarafından yayınlanan ilan ile kamuoyuna bildiriyor.

Ziraat Bankası’nın 78 metrekarelik dairesi Ümraniye ilçesinde Turgut Özal Caddesi'nde yer alırken; 92 metrekarelik dairesi ise Eyüp ilçesinin Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde bulunuyor. Öte yandan Ümraniye’deki daire için ihale başlangıç bedeli 1 milyon 755 bin TL iken; Eyüp’teki dairenin ihale başlangıç bedeli 1 milyon 760 bin TL. FİZİKİ İHALELER DE YAPILIYOR Diğer bankaların aksine gayrimenkullerinin tamamını e-İhale yöntemi ile satışa çıkarmayan Ziraat Bankası, fiziki ihaleler ile de satışlar gerçekleştiriyor. Bu ay satışını tamamlayacağı bir işyerini İstanbul’dan satışa koymuş olan Ziraat Bankası, İstanbul ilinin Eyüp ilçesinin Alibeyköy bölgesinde yer alan bir ofisi e-İhale ile değil, fiziki ihale ile satışa çıkarmış bulunuyor.

Fiziki ihalenin gerçekleşeceği güne kadar teklifleri yine internet üzerinden toplayan Ziraat Bankası, bu ofisin kullanım alanını 705 metrekare olarak bildiriliyor. İhale için bir başlangıç bedeli de belirlemiş olan Ziraat Bankası, bu ihaleye verilebilecek ilk teklifi 11 milyon 205 bin 250 TL olarak açıklamış bulunuyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.