SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası ile sudan ucuza ev satışı başladı: İpotekli evler banka ile ucuza satışa çıkacak!

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2022 16:02
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2022 15:20
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası ile sudan ucuza ev satışı başladı: İpotekli evler banka ile ucuza satışa çıkacak!

Bankaların kredi kullanıcılarına teminat olarak sundukları konutların pek çoğu ipotekli duruma geliyor. Bu konutlar banka tarafından oldukça uygun fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Elinde bulunan ipotekli konutları satışa çıkaran Ziraat Bankası çok sayıda konutu piyasa değerinin altında satışa çıkardı. Kira öder gibi kredi ödeyerek yepyeni bir ev sahibi olmak isteyenler bu fırsattan yararlanabilir. Ziraat Bankası İpotekli Konut Satışı Başladı


Ziraat Bankası aracılığı ile konut satın alımında bulunmak isteyenlerin teminat gösterilen evleri piyasa değerinin altında fiyata satışa çıkardı. Bunun nedeni olarak Ziraat Bankasının kdv mükellefi olmaması olarak görülüyor.

Yapılacak konut alışverişlerinde kdv yükü konut satışı sırasında yansıtılmıyor. Özellikle ticari faaliyet kapsamında satış yapılmadığı için kâr amacı gütmek ön planda tutulmuyor. Bu nedenle evlerin fiyatları piyasa değerinin oldukça altında seyrediyor. Ziraat bankası tarafından el konan ipotekli konutlar İntengo adı verilen site üzerinden paylaşılıyor. Evin gerçek değeri eksper raporu ile muhammen bedel olarak adlandırılıyor.

Satışa çıkarılan konutlar e-ihale usulü ile kampanyaya dahil ediliyor. Her bir konut için teklif vermek gerekiyor. Verilecek teklifin muhammen bedelin üzerinde olması önemli oluyor. Ziraat Bankası ile Ucuza Ev Satın Almak İçin Ne Yapılmalıdır?
Ziraat Bankası tarafından satılığa çıkarılan evlerin ihalesine katılabilmek için sistem içerisinde yer alan evlerden herhangi birini seçmek gerekli. Evin gerçek bedeli üzerinde yer alan % 6 oranındaki teminatı yatırmak gerekiyor. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra istenen seçeneklerden biri tercih edilebilir. Tüm evler belirli bir süre boyunca teklife açık pozisyonda bekliyor. Satış tamamlandığında en yüksek rakamı veren kişi o evi almaya hak kazanıyor. Ziraat Bankası En Ucuz Gayrimenkulünü Açıkladı
Ziraat Bankası tarafından piyasa değerinin altında bir rakamla satışa sunulan gayrimenkullerin değerleri belli oldu. Özellikle büyük şehirlere yönelik oluşan ilgi fark edildi. İstanbul/Şişli civarında 43 metrekare stüdyo tipi dairenin fiyatı 390 bin TL iken 23 bin 400 TL oldu.

Ankara/Elmadağ ilçesinde yer alan Hasanoğlu Mahallesinde 120 metrekare ev 3+1 apartman dairesi içerisinde satışı yapılan aracın eski fiyatı 187 bin TL. Güncel satışta yenilenmiş haliyle 11 bin 220 TL.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.