SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası duyurdu! 2022 ertelemeli, düşük faizli koyun destek kredisi!

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2022 21:46
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2022 15:46
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası duyurdu! 2022 ertelemeli, düşük faizli koyun destek kredisi!

Ziraat bankası küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan çiftçilere üretim kapasitelerini arttırmak, sağlıklı küçükbaş hayvan yetiştirmek için yetiştiricileri desteklemek için faiz indirimli kredi fırsatı sunmaktadır.

7 yıl vadeli 2 yıl kredi taksiti ertelemeli 300 koyun kredisi veriyor. İşletmenizi büyültmek istiyorsanız ziraat bankası yüzde 75’e varan faiz indirimli kredi sayesinde işletme üretim kapasitenizi arttırabilirsiniz. Yıllık cari faiz hesaplamasına göre %17,04 olan faiz oranı aylık bazda %0.35 olarak belirlenmektedir. Ziraat bankası çekilen krediye % 25,%50, %75 oranında devlet destekli faiz indirimi uygulamaktadır. Koyun Kredisi Faiz ve Vade Oranları


Ziraat bankası koyun kredisi ile sunduğu küçükbaş hayvancılığı desteğinin 2022 yılı yıllık cari hesaplamasına göre yıllık faiz oranı % 17,04 olarak belirlenmiştir. Küçükbaş hayvan kredisinin faiz desteği uygulandığında yıllık faiz oranı ise 1.42 aylık ise %0,35 olarak belirlenmiştir. Ziraat bankası kredi desteklerinde % 25, %50, %75 oranlarında faiz indirimi yapmakta. Ziraat bankası koyun kredisi desteğinin faiz indirimi ise %75’e varmaktadır.

Koyun başı 1200 TL’den 50 adet koyun için alınan 60.000 TL kredinin 36 ay vade ile aylık 1.776, 78 TL taksit ödemesi bulunmaktadır. 63.964,16 TL toplam geri ödemesi bulunmaktadır. Koyun Kredisi Şartları Nelerdir?


Ziraat bankasından koyun kredisi desteği almak isteyenlerde aranılan şartlar ise;
  • Başvuru yapacakların en az 250 adet koyun 100 adet keçi kapasitesi bulunan işletmelerinin bulunması
  • Sahip olunan dişilerin yaş Aralığı 6 ile 25 ay arasında olması
  • Yemini kendi yetiştirenlerin hayvan başına 1 dönüm alan ekiyor olmaları
  • Erkek hayvanların en az 3 aylık olmaları gerekmektedir.
Koyun Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ziraat bankasının verdiği küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisine başvurmak isteyenler şahsen ziraat bankası şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Şube üzerinden başvuru yapılmaktadır. Başvuru yapacak gerçek kişiler şubelere giderken yanlarında kimlik bilgilerini, çiftçi kayır sistemi belgesini, işletme gelir belgesini ve tapu ya da kira sözleşmeleri, tüzel kişilerden ise bilanço ve gelir belgesi, vergi levhası, oda kayır belgesi getirilmelidir. Ayrıca tüzel kişilerden teminat için gösterileceklerin belgesi de istenmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.