SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası Düşük Faizli Büyükbaş Kredi Desteğini Açıkladı: Bankanın Güncel Besicilik Kredi Limiti Ne Kadar Oldu?

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2022 18:39
Haber Güncellenme Tarihi: 29.06.2022 14:51
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası Düşük Faizli Büyükbaş Kredi Desteğini Açıkladı: Bankanın Güncel Besicilik Kredi Limiti Ne Kadar Oldu?

Ziraat Bankası çiftçilere üretim faaliyetlerinde uygun faiz oranları üzerinden kredi fırsatı sağlamaya devam ediyor. Ön ödemesiz hayvan kredisinden faydalanabilmek için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor. Düşük faiz oranı ve 2 yıl geri ödemesiz besicilik kredisinden kimler yararlanılabilir?

Ziraat Bankası Düşük Faizli Büyükbaş Kredi Desteğini Açıkladı: Bankanın Güncel Besicilik Kredi Limiti Ne Kadar Oldu? Ziraat Bankası Besicilik Kredisinden Kimler Yararlanabilir?
Ziraat Bankası Büyükbaş hayvan besiciliği kapsamında işletmelere ve yatırımcılara yönelik uygun kredi fırsatları sağlıyor. Düşürülmüş faiz oranları üzerinden hayvancılık sektörüne büyük katkı sunmaya devam ediyor. Yardım ettiği kategoriler arasında damızlık düve yetiştiriciliği, büyükbaş hayvancılık besiciliği, Sütçü ve Kombinasyon yetiştiriciliği yerini alıyor. Kredi Kullanım Limiti Belli Oldu!
Ziraat Bankası büyükbaş hayvan besiciliği kapsamında sunduğu kredinin kriterleri belli oldu. Üst limit olarak yatırımcı ve işletmecilere 20 milyon TL pay belirledi. İşletmeler için bu fırsat %100 iken yatırım kredisi kapsamında kullanıldığında %90'a çekiliyor. Ek faiz indirimleri ile hayvancılık kredisi kullanımı büyük fayda sağlıyor. İşletmelerin ve yatırım kredisi talep edenlerin indirim tutarını en yüksek seviyeden alabilmeleri mümkündür. Büyükbaş Hayvancılık İşletme Kredisi Şartları
Büyükbaş hayvancılık işletme kredisi kapsamında %100 oranında kredi indirimi kazanabilmek için şu şartları yerine getirmek gerekiyor:
  • Çiftçinin 40 yaş altında olması
  • Hayvan alımının yurtiçi alanda gerçekleşmesi
  • Kredi kullanacak kişinin kendi yemini üretiyor olması
  • Büyükbaş hayvan besiciliğinde seçilecek grupların %50 indirim fırsatından yararlanabilir olması
  • Kadın girişimci olması
Ziraat Bankası Düşük Faizli Büyükbaş Kredi Desteğini Açıkladı: Bankanın Güncel Besicilik Kredi Limiti Ne Kadar Oldu? Büyükbaş Hayvancılık Yatırım Kredisi Şartları
Büyükbaş hayvancılık kredisinden yatırım amacı ile yararlanmak isteyenlerin %90 oranında indirim alabilmesi için şu şartlara dikkat etmesi gereklidir:
  • Çiftçi 40 yaş altında ise %10 indirim kazanıyor.
  • Kadın olduğu durumda ek %10 faiz indirimi kazanıyor.
  • Atıl işletme alımlarında %10 ilave indirim sunuluyor.
  • Öncelikli bölge yatırımı listesindeki 30 ilden biri olmak gerekiyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.