SON DAKİKA
Hava Durumu

Yükselen konut fiyatlarına tüm dünya çare arıyor! Bilim çözümü sundu! Sadece 28 saatte konut inşaatı tamamlanıyor!

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2022 10:50
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2022 10:57
https://gazetebanka.com/
Yükselen konut fiyatlarına tüm dünya çare arıyor! Bilim çözümü sundu! Sadece 28 saatte konut inşaatı tamamlanıyor!

Tüm dünyada artan enflasyonla birlikte konut fiyatları tırmanıyor! Türkiye’de artan konut fiyatlarına çözüm bulmak adına hazine arazilerinin satışına yönelik adımlar atılırken, ABD’nin Virginia eyaletinde bir şirketin uyguladığı yöntem tüm dünyaya umut oldu! 3D BASKI İLE KONUT ÜRETİMİ YAPIYOR! ABD’de bir firma, geliştirdiği 3D baskı teknolojisini kullanarak konut krizine çözüm sunuyor. Şirket, geliştirdiği yazıcısı ile 3 kata kadar konut inşaatını yapabiliyor. Ev almanın ABD’de de zorlaştığını belirten şirket tarafından sunulan bu yeni çözüm denendi ve geçtiğimiz günlerde 28 saat içerisinde inşaatı tamamlayarak yeni bir rekora imza attı! YÜKSEK KONUT FİYATLARINA 3D BASKI TEKNOLOJİSİ ÇÖZÜM OLABİLİR Mİ? Virgina eyaletinde faaliyet gösteren şirketin kendi geliştirdiği 3D yazıcı ile ürettiği konutlar, ABD olmak üzere tüm dünyada heyecan yarattı! Firma yetkilisi yaptığı açıklamada, “Amerikan toplumunun zenginliği, sağlığı ve istikrarı üzerinde olumsuz etkileri olan konut eksikliğini gidermek” misyonunu paylaşırken bu misyonun ne kadar kapsayıcı olduğu merak ediliyor.

Firma, önümüzdeki günlerde 3D teknik ile 200 konut üretecek. 28 saatlik rekor sürede tamamlanan denemeler ardından atılacak bu yeni adım sonrası bu teknolojinin sektöre umut olup olmayacağı hakkında daha net veriler elde edilecek. 3D BASKI İLE EV NASIL YAPILIR? 3D baskı teknolojisi ile ilgili her gün yeni bir bilgi gündeme düşüyor. Özellikle pandemi döneminde maske krizi yaşanırken umut olan bu teknoloji ile organ, motosiklet ve pek çok inşaat malzemesi halihazırda yapılmaktaydı.

Konut yapımına yönelik 28 saatlik bir rekor dikkatleri yeniden 3D teknolojisine çevirdi. Sistem basit olarak bilgisayar üzerinden oluşturulan modelin yazıcıdan çıkartılmasına dayanıyor. Modeli giren kullanıcı, 3D yazıcı sıvılaştırılmış yapı malzemesi yardımı ile giriş yapılan modele uygun ürünü çıkartıyor. Devamında yazıcı katmanının üstüne katman eklenerek model tamamlanıyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.