SON DAKİKA
Hava Durumu

Yüksek enflasyona karşı Elon Musk 3 yatırım aracını işaret etti: Bunlara yatırım yapan kaybetmez!

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2022 18:46
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2022 18:46
https://gazetebanka.com/
Yüksek enflasyona karşı Elon Musk 3 yatırım aracını işaret etti: Bunlara yatırım yapan kaybetmez!

Geçen Mart ayında Tesla ve Space X'in patronu, enflasyonun ABD'de bu yıl ilk kez 40 yılın en yüksek seviyelerine ulaşmasının ardından, Twitter'dan takipçilerine enflasyon yüksek olduğunda "fiziksel şeylere" sahip olmalarını tavsiye etti.

ELON MUSK ÖNERİLERİ SIRALADI!
Musk tweet'te şunları söyledi: “Genel bir ilke olarak, bu konuda tavsiye arayanlar için, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine, iyi ürünler ürettiğine inanılan şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak daha iyidir. Bitcoin, Ethereum veya Doge'me hala sahibim ve satmayacağım.” Musk'ın mesajının en önemli noktası, fiziksel varlıkların yüksek enflasyon dönemlerinde genellikle en güvenli yatırım olduğu. Şimdi Bay Tesla'dan gelen bu mesaj, ABD'de Mayıs ayı tüketici fiyat endeksindeki %8,6'lık beklenmedik artışın ardından geldi.

Nisan ayında yayınlanan veriler, enflasyonun soğumaya başladığını ve bunun sonucunda yatırımcıların portföylerini fiziksel varlıklarla çeşitlendirmeyi düşünmelerinin giderek daha önemli hale geldiğini gösterdi.

İşte Elon Musk'a göre yüksek enflasyon zamanlarında tarihsel olarak iyi performans gösteren üç tanesi: 1-) Gayrimenkul


Musk, bir ev sahibi olmayı ifade etse de, genel olarak gayrimenkul, yüksek enflasyon yıllarında yatırımcılar için iyi bir performans sergiliyor. Özellikle evler, depolar ve tarım arazileri.

Musk'a göre bir mülk satın almak için acele etmek şu anda çoğu yatırımcı için en uygun seçenek olmayabilir, ancak neyse ki kısmi mülk hisseleri satın almak için seçenekler var. 2-) Güzel Sanat Eserleri


Sanat, nesiller boyu servet biriktirmenin popüler bir yöntemi olmuştur. Musk'a göre son 25 yılda S&P 500'den daha iyi performans gösterdiğini ve ABD'de enflasyonun en az %3 olduğu yıllarda ortalama %23,2 değerlendiğini düşündüğünüzde bu şaşırtıcı değildir.

Geçmişte, bu tür bir yatırım yalnızca ultra zenginlere açıktı. Ancak, perakende yatırımcılar artık değerli eserlerin hisselerini satın alma veya sanat fonlarına yatırım yapma seçeneğine sahipler. 3-) Şarap


Liv-ex Fine Wine 1000 endeksi, bu yıl yükselen enflasyon karşısında iyi bir performans sergiledi. Dünyanın dört bir yanından 1.000 şarabı izleyen endeks, geçen 12 ayda yıllık %10,3 ve %25.6 arttı.

Musk'a göre perakende yatırımcılar, bu pazara, şarap koleksiyonlarının menkul kıymetleştirilmiş kısımlarını satın alarak ve ayrıca yatırım platformları aracılığıyla bireysel şişeleri alıp satarak erişmişlerdir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.