SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeo Teknoloji'de şok karar: Bedelsiz sermaye artırımı kararı oylamaya sunulacak!

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 23:04
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 17:07
https://gazetebanka.com/
Yeo Teknoloji'de şok karar: Bedelsiz sermaye artırımı kararı oylamaya sunulacak!

2000’li yılların başı itibari ile kurulmuş olan Yeo Teknoloji, kısa süre içerisinde elektrifikasyon sektöründe lider firmalardan biri olmayı başardı. Firma, hisselerini halka arz ettiği günden beri bireysel yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye başlandı ve kısa süre içerisinde hisselerini 5’e katlamayı başardı.

Uzun bir süredir özellikle bireysel yatırımcıların gözdesi haline gelmiş olan hisselere sahip olan Yeo Teknoloji, bu sabah itibari ile şirket yönetimine ilişkin yeni bir karar aldığını açıkladı. Önce kar paylaşımı sonrasında ise bedelsiz sermaye artırımı kararı almış olduğunu bildiren Yeo Teknoloji, bu açıklamaları ile piyasa yatırımcılarını şaşkına uğrattı. Yüzde 300’lük Sermaye Artırımı Kararı!

Yeo Teknoloji, bugün sabah saatleri itibari ile yapmış olduğu açıklamada bedelsiz sermaye artırımı kararı verdiği bilgisini kamuoyu ile paylaştı. 24 milyon TL değerinde ki çıkarılmış sermayesinin 100 milyon TL’lik kayıtlı sermayesi içerisinde kalması şartı ile yüzde 300 oranında artırılması kararı vermiş olan şirket, ortaya çıkan hesap sonucunda oluşan 72 milyon TL’lik farkın tamamının şirketin iç kaynakları tarafından karşılanacağını bildirdi. İlk Genel Kurul Toplantısında Oylamaya Sunulacak! Yeo Teknoloji şirketinin almış olduğu yüzde 300 oranlı bedelsiz sermaye artırımı karanının, gerçekleştirilecek olan ilk genel kurul toplantısında oylamaya sunulacağı ve oylama sonucunda gereken diğer adımların atılacağı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı SPK Tarafından Ne Zaman Oylanır? Yatırımcıların paylarının 4 katına çıkmasını sağlayacak olan bedelsiz sermaye artırımı kararının SPK tarafından ne zaman oylanacağı merak konusu oldu. Bu oylamanın gerçekleşmesi için öncelikle şirket içi oylamanın tamamlanması sonrasında da SPK’ya başvuru yapılması gerekiyor. Olası bir problem ile karşılanmaması durumunda SPK oylamasının tamamlanması ve kararın bültende yayınlanması ortalama olarak 2-4 hafta aralığında sürüyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.