SON DAKİKA
Hava Durumu

Yatırım uzmanı açıkladı: Altın ve dolar almak mantıklı mı? Parayı korumak için ne yapmalı?

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2022 12:34
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2022 12:34
https://gazetebanka.com/
Yatırım uzmanı açıkladı: Altın ve dolar almak mantıklı mı? Parayı korumak için ne yapmalı?

Son dönemde küçük yatırımcının yakından takip ettiği isimlerden biri olan Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran, dolarla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Başaran yaptığı açıklamasında altın ve dolar almayı düşünen yatırımcılara önemli tavsiyeler verdi. Küçük yatırımcının parasını koruması ve parasının erimemesi için yapması gerekenleri Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran açıkladı.

Rusya – Ukrayna savaşıyla birlikte küresel piyasalarda hareketlilik sürüyor. Dolar ve altın fiyatlarında hızlı yükseliş beklenirken, küçük yatırımcı elindeki birikimi korumanın derdine düşüyor. Bu dönemde altın mı yoksa dolar yatırımı mı yapılması gerektiği konusunda yatırımcıların kafasında soru işaretleri oluşuyor. İşte bu soru işaretlerini gidermek için Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’dan çok önemli açıklamalar geldi. Başaran, uzun vadede dolara yatırım yapmanın paranın değerini erittiğini söyledi. Yatırım Uzmanı Örnek Vererek Açıkladı

Dünyanın dört bir yanında etkili olan enflasyon özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde can yakıcı boyutlara ulaştı. Bununla birlikte ülkemizde döviz kurunun yaşanması yüzünden enflasyon çok ciddi seviyelere yükseldi. Bu durumda parasının değerini enflasyona karşı korumak ve emeğinin karşılığını eritmemek isteyen vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı. Hayat pahalılığı giderek artarken Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’dan çok önemli bir tavsiye geldi.

Başaran, yazın 8 liradan 100 USD’yi 800 liraya alan bir kişinin bugün 1420 lirası olduğunu ve kazandım diye sevindiğini söyledi. Ancak petrol 90 dolardan 115 dolara çıkınca o 100 USD ile %25 daha az benzin alınıyor. Bu durumda uzun vadede dolar yatırımının parayı erittiğini söyledi. Doların enflasyonu olduğuna dikkat çeken Mert Başaran, “Bunu okullarda öğretmezler, paranı dolara koy erisin isterler. Malda kal hayatta kal” ifadelerini kullandı. Dolar Yatırımı Mantıklı Mı? Dolar enflasyona yenik düşen bir para birimi olduğu için Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’a göre yatırım yapılmaması gereken bir para birimi olarak açıklandı. “Malda kal hayatta kal” diyen Mert Başaran nakit paranın önemsiz olduğunu söyledi. Yatırım uzmanının bu açıklamalarına bazı yatırımcılar katılmadıklarını belirtti. Bir vatandaş, 5 sene önce 500 dolara alınan bir evin şimdi 250 dolar anca ettiğini söyleyerek yatırım uzmanının görüşlerine karşı çıktı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.