SON DAKİKA
Hava Durumu

Yaşlılığında yüksek tutarlı emekli maaşı ödemesi almak isteyenler için formüller belirlendi: Bunları yapanlar, iki kat fazla maaş alabilecekler!

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 16:38
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 15:13
https://gazetebanka.com/
Yaşlılığında yüksek tutarlı emekli maaşı ödemesi almak isteyenler için formüller belirlendi: Bunları yapanlar, iki kat fazla maaş alabilecekler!

Yıllarca yoğun bir iş temposu içerisinde çalışmış olan vatandaşlar, emeklilik dönemlerinin gelmesini iple çekmektedirler. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli başlık, rahat bir emeklilik dönemi geçirmek için çalışma hayatı içerisinde yatırılan SGK prim tutarlarının doğru hesaplanmasıdır.

Emeklilik döneminde daha yüksek maaş almak isteyen vatandaşlar için çalışma hayatları içerisinde iken dikkat etmeleri gereken birkaç formül bulunmaktadır. Henüz iş gücü kaybı yaşamamışken bu formüllere dikkat edilmesi, emeklilik döneminde mali açıdan rahat olunmasını sağlayacaktır. Ek İşlerinizi Sigorta Kapsamına Alın! Çeşitli ekonomik sebeplerden ötürü gündelik hayata yansıyan yüksek oranlı zamlar, vatandaşların mevcut işlerine ek olarak birtakım işler yapmalarını gerektirmektedir. Emeklilik dönemine etkisi göz ardı edilemeyecek olan bu yan işlerin de sigorta kapsamına alınması ve sigorta primlerinin bu sayede daha yüksek yatırılması, ilerde alınacak olan emekli maaşı tutarının yükselmesini sağlayacaktır. Kazancınızı Azami Sınırdan Gösterin!

Emekli maaşlarının hesaplanmasına etki eden başlıklardan biri aylık kazancın tutarıdır. Çalışma hayatı içerisinde aylık kazancı farklı tutarlarda olan kişiler, emeklilik dönemlerinde de birbirlerinden farklı tutarlarda emekli maaşı alırlar. Bu noktada aylık kazancın üst sınırlardan gösteriliyor olması, emekli maaşlarına ortalama olarak 600- 700 TL aralığında bir fiyat farkı olarak yansıyacaktır. 1200 Günlük Kazancınızı Arttırın! Emekli maaşı hesaplamalarında etkili olan ana başlıklardan biri, kişinin bağlı bulunduğu işkoluna bakılmaksızın son 3,5 yılda yani 1261 günlük süre içerisinde yapılmış olan kazanç bildirimleridir. Emekli olunmasına son 3,5 yıl kala aylık kazancın yüksek tutarlardan bildiriliyor olması, emekli olunduktan sonra alınacak olan maaş tutarlarının yükselmesine direkt olarak etki etmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.