SON DAKİKA
Hava Durumu

Warren Buffet ve ortağı Charlie Munger Bitcoin için eteklerindeki taşları döktü! Dünyanın en ünlü iki yatırımcısı neden BTC’yi sevmiyor?

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2022 00:08
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2022 00:13
https://gazetebanka.com/
Warren Buffet ve ortağı Charlie Munger Bitcoin için eteklerindeki taşları döktü! Dünyanın en ünlü iki yatırımcısı neden BTC’yi sevmiyor?

Berkshire Hathaway Inc. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Warren Buffet ve ortağı Charlie Munger, tüm dünyaya rağmen halen Bitcoin’e karşı mesafelerini korumayı sürdürüyorlar! Ülke bazında BTC kabul görürken halen Berkshire kapısından içeri bile giremedi! İki yaşlı kurt Bitcoin’e soğuk bakmakla yetinmedi ve Munger Bitcoin’in insanları kötü gösterdiğini ifade etti. 731 milyar dolarlık değere sahip şirketin A takımı neden Bitcoin’e bu kadar mesafeli? WARREN BUFFET KAMUOYUNA RAĞMEN BTC SATIN ALMAYACAK!
Cumartesi günü düzenlenen Berkshire Hathaway Yıllık Hissedar toplantısında bir yılın perspektifini yatırımcılar ile paylaşan Warren Buffet, konu Bitcoin’e geldiğinde tavrını değiştirmedi. İlk günden bugüne BTC’nin üretken bir varlık olmadığını savunan Buffet, amiral kripto paranın aynı zamanda somut bir şey üretmediği görüşünü savunmakta ısrar etti. Kripto para biriminin kamuoyu algısına rağmen kendisi tarafından satın alınmayacağını ifade eden Buffet, “Önümüzdeki yıl m yoksa beş mi yoksa 10 yıl mu yükselir bilmiyorum. Ama oldukça emin olduğun tek şey, hiçbir şey üretmediği! Bunun bir büyüsü var ve insanlar birçok şeye sihir bağladılar.” ifadeleri ile tavrını belli etti.

Üretimden kastını açıklarken Buffet, “Birleşik Devletlerdeki tüm tarım arazilerinin yüzde 1 faizi için grubumuza 25 milyar dolar ödeyin dediyseniz, bu öğleden sonra size bir çek yazacağım. 25 milyar dolar için şu anda tarım arazilerinin yüzde 1’ine sahibim. Eğer bana ülkedeki tüm apartmanların yüzde 1’ini teklif edersen ve 25 milyar dolar daha istersen, sana bir çek yazarım çok basit. Şimdi bana dünyadaki tüm Bitcoin’e sahip olduğunu söylesen ve bunu bana 25 dolara teklif etsen, onu almazdım çünkü onunla ne yapardım? Öyle ya da böyle sana geri satmak zorunda kalacağım. Hiçbir şey yapmayacak. Daireler rant üretecek ve çiftlikler yiyecek üretecek.” dedi. MUNGER BITCOIN’I APTALCA BULUYOR!
Warren Buffet Bitcoin’i bir şey üretmediği gerekçesi ile eleştirirken, ortağı Charlie Munger bir adım ileri giderek Bitcoin’i “aptalca” olarak değerlendirdi. Munger, “Hayatımda aptal ve kötü olan ve beni başka birine kıyasla kötü gösteren şeylerden kaçınmaya çalışıyorum ve Bitcoin her üçünü de yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Munger BTC’nin sıfıra gitmesini muhtemel olarak değerlendirdi ve sistemi baltaladığını belirtti. Kurt yatırımcı, “İlk olarak, aptalca çünkü hala sıfıra gitmesi muhtemel. Kötü çünkü Federal Rezerv Sistemini baltalıyorlar. Ve üçüncüsü, Çin’deki Komünist lidere kıyasla bizi aptal gösteriyor. Çin, Bitcoin’i yasaklayacak kadar akıllıydı.” dedi. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.