SON DAKİKA
Hava Durumu

Uzun zamandır bekleniyordu bu düşüşü kimse tutamıyor! Akaryakıtta indirim müjdesi! Güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 10:54
https://gazetebanka.com/
Uzun zamandır bekleniyordu bu düşüşü kimse tutamıyor! Akaryakıtta indirim müjdesi! Güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş süreci Petrol fiyatlarını istenmeyen seviyelere ulaştırdı. Gelinen noktada benzin ve motorin fiyatlarına yönelik fiyat artışı Mart ayı içerisinde 7 kere gerçekleşti. Yaşanan yükselişin ardından brent petrol fiyatı 133 doları aştı.

Bu gelişme son 14 yılın en yüksek petrol fiyatları demekti. Rekor seviyesine ulaşan brent petrol fiyatı, Rusya ve Ukrayna tarafları arasındaki müzakere görüşmesi fiyatların bir anda düşmesini etkiledi. Gelinen noktada brent petrol fiyatı 100 doların altına kadar geriledi. Bu durum benzin ve motorin fiyatlarına da yansıdı. Uzun Zaman Sonra Akaryakıtta İndirim Müjdesi!

Uzun bir sürenin ardından 17 Mart Tarihi itibari ile benzin ve motorine indirim üstüne üstüne indirim yağdı bu durumu akaryakıt fiyatlarına gözle görülür derecede yansıdı aralıksız 3 gün Fiyat düşüşü yaşandı. Petrol fiyatlarındaki hızlı tırmanışın ardından gerileme seviyelerine düşülen oranlar ile akaryakıt fiyatlarına yansıyan 3 günlük gerileme tutarı 4 TL'yi aşan Bir indirim ile karşılandı. Benzin ve Motorin Güncel Fiyatı Ne Kadar Oldu? Akaryakıtta beklenen indirim sonrasında fiyatlar merak edilmeye başlandı güncel olarak İstanbul'da litre ile satılan benzinin fiyatı 18. 63 kuruştu yapılan 62 kuruşluk indirim sonrasında 18.1 TL'ye kadar düştü.

Motorinde ise 1.1 TL'lik indirim yaşandı şu anda güncel motorin fiyatı 18.66 TL'ye kadar düştü. Akaryakıtta Düşüşün Etkisi Neydi? Benzin ve motorinde görülen düşüşün en önemli sebebi Rusya ve Ukrayna arasındaki yumuşama politikası oldu. Üçüncü haftasına giriş yapan Rusya ve Ukrayna savaşları başlangıçta petrol fiyatlarını endişe edilecek bir seviyeye çıkarmıştı. 2008 yılında görülmüş rakamlar yeniden piyasaya da gözükmeye başlamıştı.

Birkaç gün önce açıklanan akaryakıt indirimi gergin sürecin bitmeye yaklaştığının da habercisi oldu. İki ülke arasındaki müzakereler, diplomatik trafik, petrole yönelik herhangi bir baskı uygulayamamak, Rusya'nın doğalgaz akışında herhangi bir problem yaşanmaması süreci etkiledi. Brent petrol varil fiyatı en sonunda zirve noktalardan değer kaybı yaşatarak 100 doların altında seviyeleri gördü.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.