SON DAKİKA
Hava Durumu

Uzman isimden kritik dolar ve altın açıklamaları: Para biriktirmek imkansız hale gelecek...

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2022 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.08.2022 16:03
https://gazetebanka.com/
Uzman isimden kritik dolar ve altın açıklamaları: Para biriktirmek imkansız hale gelecek...

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş son dönemdeki ekonomik piyasalara yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özellikle altın ve dolar piyasasına yönelik yatırımda bulunmak isteyenler için de büyük bir çağrıda bulunan Memiş: “Kurtuluş reçetesi altındadır” diyerek uyarıda bulundu.

Dolar yatırımcıları için ise bakış açısının değişmesi gerektiğini ifade ederek: “Dolar bir yatırım aracı değildir” diyerek ekledi. BÜYÜK ŞEHİRLERDEN KAÇIŞ BAŞLAYACAK! Önümüzdeki dönemde altının büyük bir değer kazanacağına altına almayı düşünmeyenlerin gaflette olduğunu ifade eden İslam Memiş, “İleride para biriktirmek zor hale gelecek” diyerek uyardı. Katıldığı bir televizyon programında altın fiyatlarını değerlendiren Memiş “yeni nesil nakitsiz bir toplum istiyor” diyerek “Metropol şehirler yavaş yavaş boşalacak. Tahminime göre 4 milyonu aşan kişi İstanbul'dan göç etmek isteyecek” dedi. "EKİLEBİLİR TARIM ARAZİSİ SATIN ALSINLAR"

Dünyanın geneline bakıldığında pek çok alanda tedarik problemi ön plana çıkıyor. Merkez Bankası her ne kadar geçici bir enflasyon süreci dese de rakamlar korkutuyor. Eylül ayından sonra gerçekleşecek resesyona bakılıp net olarak bir şey söylenebilecek. Uzman isim yatırım yapmak isteyenler için: “Ekim yapılabilecek tarım arazileri satın alsınlar” diyerek tavsiyede bulundu. Gıda fiyatları ve emlak fiyatları şu an ucuz” diyerek sözlerine devam etti. "DOLAR YATIRIM ARACI DEĞİLDİR!" Dolar yatırımcıları içinde söyleyecek sözleri ve uyarıları bulunan İslam Memiş “Dolar bir yatırım aracı değil bir ödeme aracıdır” dedi. Ekonomi kötüye gitti dolar yükseliyor, dolar düştü ekonomi iyiye gitti gibi düşünülmemelidir” dedi. Son 20 yıla dikkatleri çeken Memiş değerli yatırım araçlarının getirileri üzerine de net rakamları ortaya koydu. "ALTIN DÜŞÜNMEYEN YATIRIMCI GAFLET İÇİNDE!" “İnsanlar artık uyansınlar masal bitti. Rüyadan uyanın! Kurtuluşun reçetesi altındır” dedi. Son 20 yıllık verilere bakıldığında en yüksek getiri altında %6290 getiri sağlayan altını takip edenler:

Euro %1215, Borsa %1073, Dolar %908 getiriye sahiptir. "BUNLAR DAHA İYİ GÜNLER!" İslam Memiş 2050 yılına işaret etti. “2050 yılından önce altın ya tamamen bitecek ya da yer altında olmayacak bir sürece girecek. Elektronik cihazların üretiminde altına ihtiyaç bulunuyor. Yatırım olarak da altını düşünmeyenler böyle bir süreçte büyük gaflet içindeler. Bunlar iyi günler insanlar ileride para biriktiremez hale gelecek” diyerek yeniden uyardı.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist açıklamalarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.