SON DAKİKA
Hava Durumu

Uyuyan adreslerdeki toplam BTC sayısı rekor kırdı! Dolaşımdaki BTC’lerin yüzde 90’ından fazlası bu adreslerde!

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2022 18:08
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2022 18:08
https://gazetebanka.com/
Uyuyan adreslerdeki toplam BTC sayısı rekor kırdı! Dolaşımdaki BTC’lerin yüzde 90’ından fazlası bu adreslerde!

Kripto para piyasaları, 2009 yılında Bitcoin’in (BTC) Satoshi Nakamoto tarafından piyasa sürülmesi ile varlığını ortaya koydu. O tarihten bu yana varlığını sürdüren kripto para piyasalarının en büyüğü olan Bitcoin, birçok yönüyle piyasanın lideri konumunda bulunuyor. Piyasa değeri bakımından en büyük olan Bitcoin’in toplamda 21 milyonluk arzı bulunuyor ve son 12 yılda damga vuran bu varlığın arzının çok büyük bir kısmının uyuyan adreslerde kalmaya devam ettiği ortaya çıktı.

Yapılan son araştırmalarda Bitcoin arzının 17,8 milyonundan fazlasının hareketsiz cüzdanlarda veya adreslerde durduğu ortaya çıkarken, bunun “hodler’in uzun bir süre daha satış yapmayı düşünmediği” anlamına geldiği düşünülüyor. 17,8 MİLYON BTC UYUYAN ADRESLERDE Zincir üstü analiz şirketi Bitinfocharts tarafından ortaya koyulan araştırma sonucunda Bitcoin arzıyla ilgili dikkat çeken bir bilgi de ortaya çıkmış oldu. Bitcoin’in toplamda 21 milyonluk arzının olduğu ve bunun büyük bir kısmının soğuk cüzdanlarda yer aldığı biliniyordu. Ortaya çıkan verilerde 21 milyon BTC arzının 17,87 milyonluk kısmının uyuyan cüzdanlarda/adreslerde durduğu belirtildi. Araştırma sonucunda bu seviyenin rekor olduğu da belirtildi. EN BÜYÜK UYUYAN ADRESTE 80 BİN BTC VAR!

Araştırmanın sonuçlarına göre dolaşımda bulunan 19,2 milyon Bitcoin arzının böylece %90’ından fazlasının uyuyan adreslerde yer aldığı ortaya çıkmış oldu. Bu nedenle de yatırımcıların Bitcoin’in sınırlı arzı ve bugüne kadar hack’lenemeyen yapısından dolayı varlıklarını “kesinlikle” satmak istemediği ortaya çıkıyor. Ayrıca araştırmaya göre uyuyan en büyük adreste toplamda 79 bin 957 adet Bitcoin olduğu görülüyor. Bu da söz konusu cüzdanın, Bitcoin’in güncel verilerde 21 bin dolarlık fiyatı ile 1,5 milyar dolardan fazla değere sahip olduğunu gösteriyor. EN BÜYÜK 5 ADRESİN DEĞERİ 3,9 MİLYAR DOLAR! Elde edilen verilere göre uyuyan en büyük 5 adresin elinde toplamda 185 bin 96 adet Bitcoin bulunuyor ve bu varlıkların değeri de 3,9 milyar doları aşıyor. Uyuyan adresler, hiçbir giriş çıkışın uzun süreler boyunca yaşanmadığı adresler olarak biliniyor ve bu adreslerin çok büyük bir kısmının unutulan şifreler yüzünden kaybedilen Bitcoin’lerden oluştuğu da biliniyor. Ayrıca bu tür yatırımcıların, Bitcoin’in henüz birkaç dolarlık değerde iken erken dönem yatırımcılar olduğu da biliniyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.