SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünlü ekonomist uyardı! Manipülasyonlara kanmayın! Büyük oyun yapılıyor! Mücadele süreci çetin geçecek...

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2022 22:32
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2022 16:39
https://gazetebanka.com/
Ünlü ekonomist uyardı! Manipülasyonlara kanmayın! Büyük oyun yapılıyor! Mücadele süreci çetin geçecek...

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ekonomi gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Süreçte Rusya'nın Ukrayna ile olan savaş krizini de gündemine alan ünlü Ekonomist piyasalarda yaşanan denge probleminin altın ve para piyasalarına yansıyışını değerlendirdi. İslam Memiş: “Süreçte krizi fırsata çevirmek isteyen kişiler olacak. Manipülasyonlara kanmayın! Psikolojinizi sağlam tutun” dedikten hemen sonra “Korku ve paniğe kapılıp yüksekten alım yapmamaya dikkat edin” uyarısında bulundu. Gündelik Hayat Pahalı Hale Gelecek! Yeni yıl ile birlikte açıklanan enflasyon rakamları sonrasında asgari ücretteki artış ardından FED toplantısı beklentisi süreci piyasaları dalgalı bir seyre bürüdü. Bunun hemen ardından yakın zamanda başlayan Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgali Altın fiyatlarında önemli bir yükselişi beraberinde getirirken krizi fırsata çevirmeye çalışan kişiler ortaya çıktı. İslam Memiş son 1 yılda yaşanan karmaşıklığa dikkatleri çekerek dikkat çeken yorumlarda bulundu. "İnsanlar Fakirleşiyor!" “Enflasyonla mücadele oldukça zor. Kur fiyatları ani yükselişlerle devam ederken gündelik hayat daha pahalı hale geliyor. Süreçte insanların fakirleşmesine tanık oluyoruz. Bunun yanı sıra kriz dönemlerini fırsata çevirmeye çalışan ve insanları manipüle eden kişilerin de psikolojik olarak baskı uyguladıkları farkediliyor. Yaşanan karmaşıklık sürecine dikkatleri çeken İslam Memiş: “Korku ve paniğe kapılmayın. Bu nedenle yüksekten alım yapmayın” dedikten hemen sonra Merkez bankalarına yönelik bir iddiada bulundu. "İstikrarsızlık Manipülasyona Neden Oluyor!" İslam Memiş’e göre Merkez Bankası piyasalara haddinden fazla para dağıtımında bulundu. Bu durum enflasyon artışını beraberinde getirdi. Süreçte yapılmaya çalışılan “manipülasyonlara karşı sağlam durun!” derken neler yapılması gerektiğine yönelikte tavsiyelerde bulundu. “Gelinen süreçte fark ediliyor ki istikrar yok ve istikrarın olmadığı her ortamda piyasalar manipülasyonu açık konumda bulunuyor. Dünya ayağa kalkmış durumda her yerden bir ses geliyor ve bu peşi sıra pek çok yaptırımı beraberinde getirecek. Öngörülemez gelişmeler yaşanacak” dedikten hemen sonra aldığı gaz maskesini göstererek;

“Dünya farklı bir profile dönüyor. Normal maskeler artık yerini bırakırken süreçte gaz maskelerine ihtiyaç duyulabilecek. İnsanların parası olduğu halde alabileceği maske dahi bulamayacağı sürece geçilecek” diyerek “hazırlıklı olun!” uyarısında bulundu. Stokçuluk Artacak!

İslam Memiş: “Süreçte enflasyonun artacağı, insanların fakirleşeceği ve zamlarında gitgide yükseleceği bir döneme geçiş yapılıyor. Özellikle madenlerde de bir yükseliş gündeme gelecek. Hayat pahalı hale gelecek” dedikten sonra sürecin daha da süreceğini dile getirdi. Şu anda yaşanan bu durum stokçuluk endişesini de beraberinde getiriyor. Önümüzdeki Haftaya Dikkat! "Manipülasyonlara Kanmayın!" İslam Memiş önümüzdeki haftaya dikkatleri çekti. “Manipülasyonlar yapılacak. Un, yağ ve şeker gibi gıda ürünlerine yönelik korku ortamı oluşturulacak. İnsanlar bu korkuyla alışverişe sürüklenirken fırsatçılar stokçuluğu başlayacak. Bu da beraberinde yeni zamları getirecek” dedikten sonra “Sosyal medyalarda algı oluşturulacak. Algı operasyonlarına dikkat edin! Bu bir tezgahtır. Manipülasyonlara kanmayın. Kaos havası verilmeye çalışılıyor. Her gördüğünüze inanmayın!” diyerek konuşmalarını tamamladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.